Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

redsalamander

Jeszcze raz centralny/tył

Recommended Posts

Witam

Nie działał mi centalny zamek z tyłu za kierowcą.Ani na pilota ani poprzez kluczyk.Reszta zamków działa.

Rozebrałem, kupiłem mikrocośtam, wymieniłem i dalej nic.

Czy to, ze w sklepie dali mi inny a nie wlk mini może mieć znaczenie?Bo tam raczej nic innego zepsuć się nie da.

A jak stary był sprawny to co teraz sprawdzać?I jak mieć pewność, ze stary był zły?

I tak: oczywiście odwrotnie wlutowałem mikrostyk- poprawiłem, złożyłem i kupa. Więc jeszcze raz rozbebeszyłem kable w kostce wychodzącej z budy i co ?Jeden przerwany. Połączyłem i złożyłem wszystko.

Działa, ale nie do końca.

Zamyka się, jest ryglowanie, bolec się chowa, klamka działa,ale....

Zamek się otwiera. tzn bzyka otwieranie i usuwa się ryglowanie, ale bolec fizycznie nie wychodzi do góry.Ręcznie go wyciągam i jest ok.

Czemu jak go ciągnie do dołu do zamykania nie chce wypchnąć do góry?Czyli siłownik działa.

Co nie tak, ze tylko to nie działa.Jakaś zapadka w zamku, coś źle złożone?coś musi być złożone w odpowiedniej pozycji?

zdejmij tapicerke drzwi i zobacz. Tam idzie od rygla drucik do plastikowego łącznika z którego z kolei wychodzi linka. Możliwe, że albo wypad Ci drucik z tego rygielka przy tym łączniku i np tak się usytuował, że tylko go ciągnie w dół a w góre już nie. Albo ta linka w mieszku ma cięzko chodzić i pociągnąc ją pociągnie ale wypchać już nie ma siły.

U mojego kumpla również się nie zamykały drzwi z tyłu, nie grał również głośnik co dało mi do myślenia, jak się okazało przecięły się przewody idące od słupka do drzwi.

Zrobiłem nową wiązkę i wszystko wróciło do normy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pisałem ,że kable ok bo je zlutowałem.Wszystko na zewnątrz zamka siedzi jak trzeeba. Rozebrałem jeszcze (z8 razy) i bawiłem sie z zamkiem.

Teraz z kolei otwiera, bolec wysuwa, ale już nie zamknie. Mogę zamknąc recznie poprzez wciśniecie bolca i go wyciagnać.Także kwestia mechaniczna.Coś nie tak w środku zamka.Tylko co?

Kolego u mnie było to samo zamknąć zamykał ale nie miał siły podnieś rygla. Jedyne wyjście to kupno drugiego zamka na handelku. Ja tak zrobiłem i jest po problemie. Kup od polifta jest taki sam a chodzi o to aby był jak najmłodszy to będzie chodził i chodził.

Mechanika precyzyjna wymaga od czasu do czasu konserwacji.

Trzeba by rozebrać, umyć porządnie, nasmarować, złożyć i zobaczyć.

Czy wasze zamki wyglądają tak samo?

Please login or register to see this link.

otwarty

Please login or register to see this link.

zamknięty

Siłę ma bo raz tylko otwierał, a raz tylko zamykał po ponownym złożeniu. Wszystko chodzi bez zarzutu jeśli robię ręcznie, nic nie blokuje ,gładko chodzi w tą i tą stronę.

Guest wini77

Witam,

redsalamander mam pytanko techniczne a mianowicie jak dostać się do środka mechanizmu zamka,

tzn. wymontowałem zamek z tylnich drzwi, odłączyłem dwie linki, wykręciłem trzy wkręty i zabrałem się do podważania pokrywy ale na tym etapie się zatrzymałem, nie mogę za nic dostać się do środka, pokrywa trzyma się bardzo mocno

pozdrawiam