Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kna

Problem z Parktronic (Park Pilot)

Recommended Posts

Cześć

Mam mały kłopot z systemem parktronic a mianowicie op-com wywala błąd:

B0961 - Obwód tylnego prawego zewnętrznego czujnika parkowania Wadliwe działanie

(01) - Obecny

Sprawdzałem już wszystkie wtyczki i nie znalazłem nic niepokojącego, wszystko niby ok. Na czasie miałem zamienić czujniki miejscami by upewnić się że czujnik jest zepsuty, aż tu nagle po opadach deszczu siadam do auta i zdziwienie że wszystko jest ok. Okazuje się że jak jest sucho system wywala błąd jak wyżej a po deszczu problem chwilowo znika. Pytanie moję brzmi gdzie szukać dziury w całym skoro wtyczki przy czujnikach przeglądałem wraz z kablami oczywiście pobierznie ponieważ są w plastikowej osłonie i wszystko wygląda ok (jak nowe). Proszę o porady

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

prawdopodobnie sam czujnik dostaje się może wilgoć do niego zamien miejscami a się dowiesz

ok ale jak zamienie miejscami i okaże się że problem jest z samym czujnikiem czy instnieje możliwość naprawy samego czujnika czy poprostu jest to część nie rozbieralna?

Please login or register to see this quote.

sam czujnik jest nie rozbieralny (szukasz innego może być używka ale jak wyjmiesz czujnik mozesz go ogladnać może gdzieś pękła obudowa to podkleisz i po problemie)

Edited by xpirat

ok dzięki wielkie za pomoc przyjacielu, jak będe miał czas to zobacze co jest grane i dam znać. Pozdrawiam

Miałem to samo - i też prawy ;-)

Niestety po wyjęciu i poogladaniu nic niepokojacego nie zauważyłem.

Kupiłem nowy, zamontowałem i zapomniałem o problemie.

Witam.

Przestlay mi dzialac czujniki parkowania skanowalem op comem i czy ktos moglby mi pokazac schemat jak wymienic czujnik? Co musze odkrecic i czy da rade jakos bez zdejmowania zderzaka.

oto blad:

B0961 - Obwód tylnego prawego zewnętrznego czujnika parkowania Wadliwe działanie

(01) - Obecny

Stawiam ze czujnik do wymiany tylko chce to zrobic sam, a nie wiem jak sie zabrac.

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Hejka mi wymiana zajela 3 minuty a bylem porpostu zielony w tym temacie jak ty.

Polozylem sie poprostu pod zderzakiem odpiąlem kostke od czujnika wyciagnalem stary czujnik wpiąlem nowy i pozniej kostke i po sprawie:)

Warto zamienić miejscami czujniki żeby sprwadzić czy na pewno wina leży po stronie czujnika a nie instalacji.

Hej a powiedzcie mi jak wypić ten czujnik i czy ta kostka jest tak o prostu od dołu dostępna??

tylne w kombi bez problemu, wszystko na wierzchu (dlatego się psują)

Dlatego albo klej an gorąco albo koszulka termokurczliwa (tak było w moim przypadku) zabezpieczyła je przed działaniem wody i innego dziadostwa. Początkowo tez balem się ze to czujniki. W moim przypadku podmiana dwóch skrajnych na dwa ze środka dala jasność tematu ze to wilgoć i błąd o wadliwym działaniu na desce pojawiał się właśnie przez nią po każdych opadach. Koszt nie duży bo wydałem raptem 12zł ale niezbędna jest przy tym opalarka.