Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
xpirat

Dokładanie przeciwmgielnych

Recommended Posts

Pierwsze co to sprawdzamy czy autko obsłuży przeciwmgielne a w tym celu zagladamy w bezpieczniki pod maską czy mamy miejsce na włorzenie bezpiecznika F48UA

Please login or register to see this image.

Chociaż niema wiązki to włącznik i parę kabli + bezpiecznik wystarczy do uruchomienia (najgorsze programowanie bo do aso pewno trzaby się udać a tam no panie jest pan pierwszy z takim problemem i my nie damy rady :woot: ale za podpiecie z 200zł wezniemy )

:luz:

eMJud.jpg

siwdT.jpg

JC0z9.jpg

RSnyd.jpg

6pf5q.jpg

Ww8o7.jpg

UT4YA.jpg

Zalecenie: Przekaźniki wymienione poniżej są przekaźnikami nienaprawialnej płyty obwodów drukowanych i stanowią wewnętrzną część bloku (tak więc przekaźnika nie znajdziemy od przeciwmgielnych)

Przekaźnik klaksonu KR3--Sygnał dźwiękowy

Przekaźnik pompy płynu spryskiwacza szyby tylnej KR6--Pompa płynu spryskiwacza szyby tylnej

Przekaźnik wycieraczki szyby tylnej KR7--Wycieraczka szyby tylnej

Przekaźnik pompy spryskiwacza szyby przedniej KR11--Pompa spryskiwacza szyby przedniej

Przekaźnik przedniego światła przeciwmgielnego KR46--Reflektory przeciwmgłowe

Przekaźnik świateł drogowych KR48--Światło drogowe reflektora

Przekaźnik zamka drzwi KR97--Zamek drzwi kierowcy

Przekaźnik syreny alarmu układu zabezpieczenia przed kradzieżą KR101--Sygnał alarmowy układu zabezpieczenia przed kradzieżą

Programowanie pewno tylko w module BCM i w zestawie wskazników

Reflektory przeciwmgłowe

Przekaźnik reflektorów przeciwmgłowych jest zasilany napięciem akumulatora w trybie ciągłym. Obwód sygnału wyłącznika reflektorów przeciwmgłowych jest chwilowo uziemiany poprzez naciśnięcie wyłącznika reflektorów przeciwmgłowych. Moduł elektroniczny nadwozia (BCM) wzbudza przekaźnik reflektorów przeciwmgłowych doprowadzając masę do obwodu sterującego przekaźnika reflektorów przeciwmgłowych. Zasilenie przekaźnika reflektorów przeciwmgłowych powoduje zamknięcie styków wyłącznika przekaźnika i doprowadzenie napięcia akumulatora przez bezpiecznik reflektorów przeciwmgłowych do obwodu napięcia zasilającego reflektorów przeciwmgłowych, co powoduje włączenie reflektorów przeciwmgłowych.

Edited by xpirat

Kolego

Please login or register to see this link.

możesz mi pomóc? Miałem fabrycznie tylne przeciwmgielne. Dołożyłem przód, wymieniłem włącznik na podwójny. Bezpiecznik miałem już włożony pewnie ze względu na tylne przeciwmgielne. Potrzebuję porady z których pinów pod UEC mam wziąć zasilanie na przednie przeciwmgielne? I skąd puścić dodatkowe dwa kable do włącznika? Programowanie sobie ogarnę.