Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

puczi1993

turbina 1.7 isuzu

Recommended Posts

witam padla mi turbina w vectrze 1.7 isuzu , strasznie gwizdze i nie czuc jej prawie wogule. Jutro mam jechac kupic uzywana turbine i teraz moje pytanie. czy da sie jakos spawdzic turbine ktora jest wymontowana?

to nie musi byc turbo - wystaczy jakas dziurka w ktorejs z rurek, dziurawy IC, mnostwo rzeczy ma wplyw na doładowanie - ja tez mam problem - zregenerowalem turbo, wymienilem IC, wszystkie uszczelki a kopa dalej nie ma. sam szukam i czekam na jakas wskazowke

tak tylko u mnie w zakresie obrotow tzn jak turbina ma zaczac ciagnac gdzies od 2.5 tys obr. to wtedy zaczyna kopcic na niesbiesko wiec bo raczej turbina

mój szwagier ma takie objawy a nie ma turbiny (audi a3 1.6)i sie okazalo ze ma silniki do wymiany bo cos z cylindrami - moze tam masz problem - nie skupiaj sie na turbinie - to moze byc wiele innych czynnikow - specem nie jestem mowie o przypadkach swoich lub swoich znajomych

jak ci kopci na niebiesko tzn ze spala olej. jakby turbo nie dzialalo to by kopcil na czarno-malo powietrza. sprawdzil bym kompresje ale z drugiej strony turbo moze dostarczac olej. sprawdz, czy po drodze z turbinki do kolektora nie ma oleju

bylem dzis tam gdzie regenerowalem turbo i bylo troszke oleju w odmie. powiedzieli zebym sprawdzil uklad wydechowy (zapchanie) wtryski i egr. a co do turbo to sprawdzili i wszystko bylo ok choc nie bylo takiego przeplywu jak powinien - powinien byc dzieki temu minimalny przyrost mocy a go nie ma, wiec teraz nie wiem, regeneracja wtryskow 600zl, egr nie wiem (nawet nie wiem gdzie jest)a wydech to wystarczy odpiac i zobaczyc czy nie zapchany (nie mam katalizatora tylko strumiennice)

i to samo zrob u siebie - nie zawsze turbiną naprawisz brak mocy

u mnie weze od turbiny sa w dosc mocno w oleju

Please login or register to see this quote.

w 1,7 nie ma EGRa

Teraz juz wiem ze nie ma egr-a. 1.7 td jest najprostszym silnikiem jaki byl w oplu i jest to niewatpliwie zaleta bo teraz w tych nowych szukaj po tych klilometrach kabli roznego rodzaju, zaworow i innych wynalazkow, Szkoda ze nie mozna podpiac i zobaczyc na kompie co to moze byc ... tylko ten czas zeby wszystko posprawdzac i powykluczac po kolei ....

juz jest wszystko ok. u mnie byla to turbina. po wymianie smiga az milo