Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

xanjarek

Chip / Box Tuning - dla vectry 2.2 DTI - opinie

Recommended Posts

Cześć, jestem tu nowym użytkownikiem, jak i świeżym posiadaczem Vectry C liftback 2.2 DTI 2002r.

Standardowo po kupnie musze wymienić olej filtry itp itd... Ale interesuje mnie również podkręcenie troche kucy w tym aucie (przeniosłem się z a6 163km). Jakieś filtr powietrza ktoś proponuje od razu? Czytałem po różnych tematach jak się kręcą te silniki. Podają że z 125km -> 155km nawet.

Bardzo fajny wynik... ale czy ktoś podkręcał tak o 20% mocy swoja vectre z tym silnikiem? Jak on sie sprawuje po czasie? Czy ktoś przejechał już z 50tys km i chce się podzielić opinią? Chętnie bym się skusił na zwiększenie mocy, ale wolałbym mieć pewność że nie zacznie szwankować te auto. Jest zadbane i raczej ma oryginalny przebieg 160k. Czy po tym przebiegu po tuningu nie zacznie mnie zawodzic?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięx za każdą opinie

Po pierwsze w dziale Tuning jest temat odnosnie chip tuningu diesla.

A że jest on spooory a silnik nie nowy i temat o chipie tegoś zilnika przeważnie przewijał się na początku powiem tylko, że do tego silnika nie da sie zrobic chipa a tylko można podpiąć BOX. O wada i zaletach BOXa to już musisz sam doczytać. Jednakże jeśli silnik tak jak piszesz jest zdrowy to BOX/chip na pewno mu nie zaszkodzi.

Jest sporo osób na forum, którzy maja box w 2.2.

Można by w tym temacie zaprezentować kilka opinii wlascicieli.

Temat o tuningu diesla w wiekszości dotyczy chipa, a jak wiadomo w vc 2.2 w grę wchodzi tylko box.

P.s.

Ja na pewno box-a założę.

Please login or register to see this quote.

O, Dominik z tego co pamietam to BOXa odpuściłeś a teraz zmiana planów?

No zapewne niemiec jeździł do kościoła w weekendy.

Moc kusi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A tu myk - bo z polskiego salonu i widac po kazdym elemencie ze niezajezdzone. Wyminilem A6 na vectre ze wzgledu na eksploatacje (jak do tej pory od 2 miechow jestem bardzo zadowolony).

Aha czyli jednak nie ma zalecen - w benzyniakach mozna bylo montowac stozkowe - tylko nie wszsytkie auta to tolerowaly.

No ale jednak dalej mnie ciekawi opinia uzytkownikow co na dluzsza mete uzywali box tuningu (zwykle wypowiadaj sie osoby ktore ledwo podkrecily auto i fakt faktem, sa zawsze bardzo zadowolonez mocy). Czy jakos jeszcze odbija sie taki tuning na eksploatacji w vectrze 2.2 DTi?

Edited by xanjarek

mam vectre 2.2 dti. Kupiłem ja jak miała 3 lata z rynku niemieckiego z przebiegiem 130 000 km. Od razu załozłem boxa. Jeżdżę nią juz 5 lat i na liczniku mam 250 000 . do tej pory nie miałem żadnych problemów związanych z boxem. nie byłem na hamowni wiec nie wiem o ile zwiększyła sie moc ale jest to odczuwalne.. w momencie przekroczenia w przyblizeniu 2200 obrotów somochód dostaje skrzydeł. bez tego magicznego pudełka jest powolną krówka :-))))... co do spalania to srednia utrzymuje sie w granicach 6,6 L/100km w mieście. po trasie w jadac bardzo ekonomicznie najmniejsze spalanie miałem 4,5 l/100km. maksymalne spalanie miałem srednia koło 8,5 l/100km. predkość maksymalną sprawdzałem po zakupie auta i montazu boksa. licznik pokazał prawie 220 a dokładnie koło 218~219. wiecej juz go nie testowałem bo raz koło 210 km/h odpadł mi wkład lusterka zewnętrznego i boje sie ze mogę pogubić wiecej gadżetów :-))) mam nadzieje, ze pomogłem :-)

Jakigo masz box-a?

v-tech?

Nie moc go kusi ale to że go objadę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zobacz tu:

Autor tematu napisał, że zrobił na BOXie 50 000km

nie pamietam jakiego mam boxa... przez 5 lat mi sie zapomniało... pożniej zajrze pod maskę i wieczorem napisze :-)

zajrzałem wieczorem pod maskę i jedyne co znalazłem na boxie to "project opel" PV 44. było trochę ciemno. Dokładniej sprawdę w dzień.

a gdzie go zakładałeś? (chodzi mi o firmę)

Please login or register to see this link.