Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bulek68

BID bez komputera pokładowego - pomocy

Recommended Posts

Witam. W mojej Vectrze zamontowany mam fabrycznie radio CCRT 700 + BID.

Zakupiłem magiczną dzwignię wycieraczek z przyciskami R i S do obsługi komputera i tu moje pytanie do kogoś kto być moze to okiełznał. Co należy zrobić by to wszystko działałało i pokazywał spalanie bo w zasadzie tylko na tym mi zalezy.

Szwagier w swojej VB 2001r 2.) DTI to przerabiał - trzeba aktywować TECHem - on to robił w ASO Oświęcim przy czym goście nie byli kumaci i on musiał im podać jaki kod trzeba wpisać itd. a oni kase zainkasowali.

Komp wtedy oczywiście sypie informacjami o braku świateł, płynów itp ale spalanie pokazuje 0 przy czym było o niecały litr większe niż w rzeczywistości.

Please login or register to see this quote.

Czyli co?? To znaczy że wiecej bede miał z tym problemu niż pożytku gdy to uruchomię??

Nie, nie w tym rzecz. Na wyświetlaczu po odpaleniu auta po prostu pokazują się po kolei informacje o braku płynu w chłodnicy, braku płynu do sprysków, o światłach itd - musisz je po prostu ignorować bo nie masz zapewne czujników.

A żeby te błędy wyeliminować musisz odpowiednie kabeelki z kostki BIDa zewrzeć do masy, poza hamulcami które idą do +12 po zapłonie. Kolory kabli kostki BIDa odpowiadają poszczególnym kolorom kabelków w MIDzie. Czyli spokojnie możesz wzorować się na poradzie montażu MIDa.

Wszystko pieknie ładnie ale jeszcze jedno pytanie. Orientuję się ktoś jaki jest koszt wizyty w aso zeby to uruchomić??

50-150 PLN