Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
cypis82

czujnik podciśnienia

Recommended Posts

Panowie czy można podmienić taki czujnik podciśnienia, który kosztuje do opla 530

Please login or register to see this link.

na taki z audi za 343 zł

Również przyłaczam sie do pytania. Chociaż gdzieś słyszałem ze te zawory regulacji turbo sa ze soba podmienne czyli mozna z innego modelu ale czy to prawda???

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> 530 zł chyba ohuj...li z ta cena!!!

Mi się widzi, ze zasada działania takiego zaworu jest prosta jak budowa cepa więc dla każdego auta powinna działać tak samo. No ale nie kumam skąd się biorą takie różnice w cenie GM a VW czy Audi. No ale to mi się tylko tak może wydawać, a różnica tkwi w czymś innym.

w tym od opla masz wejście i wyjście a wtym od audi wejście /wyjście i cuś jeszcze moze wystarczy zaślepić ale kto wie

Tu masz taniej do vectra 19 cdti prawidłowy to

GM 55563532 (58 51 609 CZUJNIK, PODCIŚNIENIE, TURBOŁADOWARKA) jest on coś ulepszony niż ten starszy model

śpiesz się bo ma tylko 2 dostępne jeszcze

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Edited by xpirat

to cuś to jest otwór którym elektro zawór dopuszcza powietrze do układu aby zmniejszyć podciśnienie, w oplu jest takie samo tylko założone jest na niego prostokątny filtr, który wyłapuje dziadostwo aby nie dostało się do układu.

wyjdzie cię tyle samo co oryginalny oplowski z 350 zł co dałem link wyżej to się nie masz co zastanawiać i szukać podobienstwa

Przelicznik według kursu średniego NBP z dnia 2012-06-01 Kwota 65,00 GBP - W. Brytania Przelicznik 5,4686 Kwota 355,46 PLN - Polska

Edited by xpirat

E no pewnie że masz rację i tak pewnie zrobię ale ciekawi mnie czy między nimi jest jakaś różnica w działaniu.

Albo czym się różni ten zawór

od oplowskiego poza tym, że ten nie posiada założonego filterka na tą czarną końcówkę, zawsze można przełożyć ze starego. A różnica cenowa już spora.

cypis82 tylko ten co podałes z vw i audi nie pasują koski, ja mam u siebie taki jak podał na ebay xpirat własnie go wyszyściłem manualem ze strony alfy, byłem sie przejechać i pierwsze wrażenia pozytywne musze troche dłużej pojeździc. Ja mam w domu elektrozawór nowy od laguny 2 1.9dci a wejścia na kostki mają takie same, tylko mocowanie inne i nie wiem czy by działało w razie w

No ale ten to i kostki ma takie same

więc chyba zaryzykuje i kupie.

Tak ten pasuje, pewnie jest od 105JTD albo 115JTD. Później napisz czy twój hula na tym, i bedziemy mieć odpowidz na nasze pytnie

jak najbardziej dam znać. Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

ale sprawdzaj opcomem żeczywiste i zadane ciśnienie (bo działać może ale albo może przeładowywać albo niedoładowywać )

generalnie nad ciśnieniem czuwa czujnik doładowania który znajduje się w kolektorze dolotowym, na podstawie panującego w nim ciśnienia przekazuje dane do kompa który steruje w/w zaworem. Więc z tego co mi wiadomo to nie powinno być problemu z przeładowaniem i odwrotnie.

A to trzecie wyjście prawdopodobnie jest na egr sterowany pneumatycznie a nie elektrycznie

tak wychodzi ze strony Pierburg

Zawory elektropneumatyczne

Do precyzyjnego sterowania pneumatycznymi

zaworami EGR

Do sterowania klapami spalin/

zaworami dławiąco-regulującymi

sam czujnik doładowania tylko sprawdza jakie jest cisnienie aktualne a komp wysyła jakie ma być nadane przy większych odchyłach będą błędy (tak mi się wydaje ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie)

całe sterowanie jakie jest cisnienie zalerzy od szybkości działania tego zaworku więc albo może przeładowywać albo nie doładowywać a przy większych odchyłach będziesz miał błędy na desce i tryb awaryjny

Edited by xpirat

No mnie się bynajmniej wydaje, że szybkość działania zaworu uzależniona jest od ciśnienia panującego w kolektorze, a to ciśnienie sprawca właśnie czujnik doładowania. Jeżeli jest za wysokie ciśnienie to czujnik za pomocą kompa załącza zawór i odwrotnie. Zobaczymy jak dojdzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No najlepiej by było sprawdzić opcom-em ale jak podłaczysz i masz dobrze wyczuty samochód to odrazu wyczujesz czy jedzie dobrze czy nie (najczestrze objawy to gaz w podłoge i słabo sie rozpędza muli a drugi to po przekroczeniu 2500tys/obr wyczujesz delikatne drgania)