Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest krisu1986

ruszanie sie kola

Recommended Posts

Guest krisu1986

witam

moj problem a moze i nie problem wyglada nastepujaco gdy kopne w lewe kolo to drga jak galaretka czyli rusza sie trzesie gdy kopne w prawe to tez ale mnie jest twardsze a co do kopania to zeby było jasne nie w bok opony tylko w przud opony jopie w bierznik gdy kolo jest skecone do mnie przode i jak koppne to sie rusza tak trzesie do przodu i tylko jak galaretka czy to normalne sprawdzałem u sasiadów kopałem w kola i polowa sasziadów tak ma a jeden nie drgnoł

ale kopiesz w opone to może opona lata a nie koło. No ale dobry sposób ja też zaraz pójdę pokopię w koła ...

Guest krisu1986

a no moze ale wydaje mi sie ze cale kolo drgta poprostu od kopniecia ale normalnie w jedzie nicc nie puka ani nie stuka a u sasiada w deawoo nexia koplem i nawet sie nie ruszyło hjehe wiem ze dziwne pytanie

Jeszcze raz sprawdzilem teraz i drga cale kolo felga tez tak jak galaretka rusza sie jakby sie cofala lekko

nie wiem może jakiś luz na łożysku. Po takiej diagnostyce trudno powiedzieć

Please login or register to see this quote.

To ze nie puka i nie stuka nie znaczy ze nie masz znaczacych luzow na zawieszeniu. Jedz na kanal albo na szarpaki.

Guest krisu1986

Bylem na przegladzie jedyne co to z lewej strony mam lekko ruszajacy sie sworzen wachacza a po prawaej do wymiany mam tulejke gumowa ale anu to ani tamto nie puka reszte jest w porzadku i oski i przeguby i koncowki drazkow i amortyzatory ba szarpaku nic nie wyskoczylo chyba ze to ten sworzen wachacza ?

zamiast kopać w koło - bo mozesz sie spocić!!! weż sobie podnieś na podnośniku prawą i lewą stronę samochodu - chodzi o przód - złap za koło z góry i z dołu i spróbuj poruszać - jeżeli jest luz to sworzeń wybity . pózniej zrób to samo tylko złap z lewej i prawej strony koło i to samo ruchy na boki - jest luz to koncówki drązka. wcale nie muszą być stuki przy lekkich luzach

To wymien sworzen i ta tuleje i powinno byc dobrze to znaczy kolo nie bedzie sie tak trzeslo

Guest krisu1986

A moze to tez byc zwiazane z drganiem kierownicy powyzej 90 km/h bo mi tak drga kiera lekko ale wkurza i moze to tes sworzen albo koncowki albo tulejki

Tak zuzyty sworzen moze powodowac drgania kierownicy.