Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jacekrys

Problem z przegladem

Recommended Posts

Witam.

Posiadam pewien problem i mam nadzieje na jakies sensowne porady co z tym mozna zrobic.

Trzy tyg. temu zalozylem calkiem nowy wydech t.z. katalizator z porcelana, pierwszy oraz drugi tlumik.

Pojechalem na przeglad i okazalo sie iż mam zbyt wysoką emisje spalin, (poniezej zalaczam dwa linki pierwszy z jednego przegladu, drugi z przegladu 1.5 tyg puzniej)

Oczywiscie moj mechanik w szoku, ale zabral sie za auto, wyczyscil odme, przepustnice i powiedzial ze to powinno zadzialac, dolalem tez dipetane-preparat do czyszczenia ukladu. Wczoraj pojechalem ponownie na drugi przeglad i niespodzianka, spaliny wyszly minimalnie ale jeszcze gorsze.

Jaka moze byc przyczyna ?? lambda pokazuje mi na wolnych 140mA - 813 mA oraz na obr. 2900/min. 140mA - 790mA

zakladam wiec ze to nie jest wina sondy. Lecz Diagnosta sugerowal mi ze to albo wina sondy albo jej podgrzewacza. ewentualnie

czujnik temperatury powietrza zasysanego. Ogolnie juz jestem w kropce, jakies sugestie gdzie moze/jest wina zbyt wysokiej emisji spalin ??

pierwsza fota to pierwszy test 3 tyg temu

Please login or register to see this link.

fota z wyniku wczorajszego

Please login or register to see this link.

a może masz cos z zaworem recyrkulacji spalin ?

sam naprawde juz nie wiem gdzie szukac jakiejs przyczyny dlatego szukam podpowiedzi kto moglby cos wiedziec na ten temat.

nie widzi sie placic za kazdym razem kase za nastepne re-testy.

Zawor egr zaliczam do ewentualnych bledow, poza tym lambda moze przeklamywac, czujnik temperatury powietrza dolotowego oszukiwac.

Tylko ze nie wiem czy aby napewno te wymienione czesci moga miec jakis wplyw na spaliny

Zmień diagnoste

Please login or register to see this quote.

Tez sie nad tym zastanawialem, ale jeszcze jeden raz chce jechac tyle ze chce cos wymyslic co ewentualnie poprawic

Guest micman2733

Zmień diagnostę. Mój diagnosta nigdy takich rzeczy nie sprawdza. Oświetlenie tylko sprawdzi, hamulce, wejdzie pod auto na 30 sekund i 99zł do zapłaty.

Najłatwiej doradzić "Daj w łape"

A może ktoś chciałby mieć sprawne auto?

Tu to TYLKO spaliny.

Ciekawe co bys doradził jakby to hamulce były...

Marcinek180, masz racje to tylko spaliny ale ja chce miec auto calkowicie sprawne pod kazdym wzgledem.

Ogolnie dla sprostowania. Ja mieszkam w Irlandii, tutaj diagnosta nieprzepusci auta gdy masz problem z korkiem paliwa,

zbyt duze/male cisnienie powietrza w kolach. sprawdza dokladnie pasy bezpieczenstwa, czy sie otwiera/zamyka centralny i tak samo szyby. Wiec auto musi byc calkowicie sprawne pod kazdym wzgledem. Sa przypadkize sprawdzaja nakladki na padalach hamulca czy gazu. Jezeli sa starte to tez nieprzejda. Oczywiscie wszystkie plyny uzupelnione, auto czyste i pusty bagaznik.

Po takim przegladzie wiem ze mam napewno sprawne, calkowicie sprawne auto. Zaznaczam ze tutaj przeglad trwa okolo 25 min. i to jest standart

Wiec moze jakies sugestie gdzie moze tkwic problem ??

O to też mi chodziło - że zapewne do tego właśnie dążysz i jak najbardziej to pochwalam, dlatego napisałem, że nie pochwalam kolegów co doradzają "zmień diagnoste"

To ze spaliny nie sa w normie nie znaczy ze auto jest niesprawne. Jezeli nie zauwazules jakis innych niepokojujacych objawow to bym to olal.Znajdz diagnoste ktory pusci fure do jazdy. Po co komplikowac sobie zycie. Nie oczekuj od ponad 10-cio letniego auta perfekcyjnego dzialania inaczej wydasz na naprawy wszystkie swoje ciezko zarobione pieniadze zwlaszca tam gdzie mieszkasz.

Do wszystkich pseudo kierowcow:

Czy tak ciezko zrozumiec ze potrzebuje fachowej porady w sprawie naprawy problemu a nie PORADY jak zalatwic na "lewo" przeglad ??

zlote porady zostawcie sobie dla siebie, dla mnie to pseudo-porady, typowe kombinatorstwo. Zaznaczam ze auta ktore sa w podobnym wieku i starsze przechodza przeglad pod kazdym wzgledzie. Wiec zaznaczam ze za porady typu zmien diagnoste, daj w łapę, dziekuje i nie akceptuje takiego zalatwiania sprawy w zadnym wzgledzie

Masz tam gaz?Tzn instalacje gazową?

Nie, jezdze na benzynie, tutaj gaz jest baaaardzo malo popularny

Czytalem kiedys ze wymiana oleju na nowy zmniejsza emisje spalin.

Jeśli masz niesprawny bądź zaślepiony egr, zasyfiony to nie masz szans przejść badań.

Guest Niunio92

a katalizator uniwersalny czy oryginalny?

Bzdury piszesz.

Sprawdz czy Ci oleju nie bierze za dużo .

Temat mnie zaciekawił i co? I chyba zmienił diagnostę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

bylem poraz drugi i tez oblalem. Teraz mam przeglad w sobote, mam wyczyszczony EGR, byl przysyfiony, teraz jest wyczyszczony i wyglada prawie jak nowy.

W czwartek zmieniam tez sonde. Dam znac jaki rezultat. Jak nie przejdzie zagladne na wtryski czy ktorys nie leje

Ludzkie pojęcie - to już chyba przesada żeby czepiać się takich pierdół

Wymieni wszystko na nowe a i tak w starym aucie coś znajdzie aż w końcu się też okaże że w stacji diagnostycznej coś źle robił.

Wiec jak obiecalem tak donosze, ponowny przeglad na innej stacji diagnostycznej tez nie dal rady, co na wolnych sie nie zzmienilo, na wysokich spadlo do 0.57 czy niewielka zmiana. Sonda wymieniona na nowa, wtryski sprawdzone i nie leja, ladnie rozpylaja mieszanke.

W nastepna niedziele chce znowu jechac, ale juz z innym katalizatorem firmy Bosal. Zobacze czy wtedy mi przejdzie

aha, EGR wyczyszczony wiec i to tez nie pomoglo

Edited by jacekrys

Nie obraź się ale dla mnie to jest chore

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Raczej Ty piszesz bzdury

Co ty w tym widzisz chorrego, ze nie moge przejsc emisji spalin ?? myslisz ze to jest Polska-dasz na flaszke i popatrza ci przez palce na auto ??

Widac nie miales tak naprawde solidnego przegladu. Moze dla ciebie to jest chore dla mnie nie, bo nie wiem nadal gdzie jest problem, nie wazne czy masz auto 5 czy 15to letnie, ja chcialbym miec auto sprawne pod kazdym wzgledem. A tak naprawde choxbym chcial to nie ma komu dac w łapę.

Kazdy chce jezdzic autem sprawnym, zapewne ty nie chcesz ale to juz twoj problem