Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
oonnaa

Dziwne stuki z tyłu

Recommended Posts

Witam,

Mam bardzo dziwne stuki w tylnym zawieszeniu. co dziwne stuka nawet jesli najade na dziure przednim kołem... wymienione tuleje pływające po obu stronach i te duze gumowe(wszystko lemforder), wymienilem tez te gumki na stabilizatorze. i nic... wiem ze nie jest to proste zawieszenie, ale moze ktos mial taki przypadek?

A sprawdzałeś amortyzatory?

Może osłona termiczna gdzieś się osunęła, i wadzi na jakimś elemencie wydechu

Pasowało by wejść pod auto i to prześwietlić

Czy poduszki amortyzatora tylnego jesli są w dobrym stanie to znaczu nie były zmieniane od roku 95 a są dość twarde mimo że włożymy nowe amorki i sprężyny mogą stukać? (przeciez amorek jest skręcony i nic o te gumki chyba nie powinno stukać)

od razu zaznaczam ze mam wymienione wszystkie tylnie tuleje oraz łaczniki i gumy stabilizatora

Luźne gumy stabilizatora powodują taki głuchy/nieprzyjemny odgłos, załozenie nowych gum nie zawsze załatwia problem, u mnie było tak ze drązek był wyrobiony i zakładanie nowych gum nic nie dawało, bo mialy takie same luzy jak stare. Odgłos jest taki, jak by coś latało w kole zapasowym.

Jak będziesz pod autem, niech ktoś zabuja na boki i wtedy bardzo dobrze widac, jak na poduszkach stabilizatora pracuje.

Ale oczywiscie nie musisz mieć to samo,

Ja również u siebie wymieniłem gumy na stabilizatorze na nowe i mi cos stuka jak wpadne w jaka wieksza dziurę , nie wiem czy to przez to ale ogolnie mam zrobiony cały tył nowe tuleje , laczniki , jedyne co nie zmieniłem to poduszki amorka bo wydawały się dobre/

Please login or register to see this quote.

Zobacz drążek stabilizatora,nie łączniki, pod gumami miałem wyrobiony.

I co zmieniłeś na nowy nie wyrobiony i stukania ustało???

U mnie też stukało z tyłu wymieniłem wszystko co możliwa a co się okazało wina amortyzatorów. A jezdziłem dwa razy na szarpanki w wyszło że są dobre.

Please login or register to see this quote.

NIe wymieniłem, zastosowałem pod gumy dodatkowo kawalek weza ogrodowego, aby scislo siedzialy na stabilizatorze.Rewelacji niema, ale jest o wiele ciszej.

Dzis troszkę poskakałem na haku i coś mi się zdaje `ze cos popukuje jakby w okolicach amortyzatora a raczej u góry amorka hmm amorki mam nowe wsadzone wieć troche mnie to dziwi czyżby to poduszki amortyzatora?

Czy te gumy z linku nizej mogą być tego przyczyną? wydawały się w dobrym stanie , jest jeszcze guma ktora idzie pod miedzy kielich amorka i sprezynę , myślicie że to bardziej odboje czy ta guma pod spręzyną stuka?

Please login or register to see this link.

Dowiedziałem się dzisiaj ze to moze stukac ta tulejka co wchodzi w nia trzon amorka to znaczy jak mi mechanik powiedzial ,moze byc zbyt dluga o jakies 4-5mm .

Edited by Stany89x