Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

oonnaa

X18XE, dławienie, szarpanie...

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, uprzedzam, że używałem szukajki, ale niestety nie znalazlem sytuacji choćby podobnej do mojej...

Więc... Problem w szarpaniu. Jade dajmy na to na 2 biegu, przyspieszam do 50 km na godzine, puszczam gaz i zamiast płynnej reakcji mam 3 szarpnięcia... i tak za kazdym razem. Dodatkowo na postoju, kiedy auto chodzi na wolnych obrotach, i dodam gazu, silnik zadławi się, tak jakby na chwile sie zatrzymal, i dopiero wchodzi na obroty. niewazne czy cieply czy zimny. Wymienione kable i świece. objawy są takie same zarówno na benzynie jak i na gazie, ale na gazie są bardziej odczuwalne. Niedawno zaświecił sie check auto nie przyspieszało, jakby chodziło na 3 gary(i na gazie i na benzynie), towarzyszyły temu strzały w tłumik i filtr powietrza, a po podpieciu do KTSa wyskoczył błąd drugiego wtryskiwacza benzyny, i przepływomierza powietrza. Od skasowania błedów minął już jakis miesiąc, i poki co sytuacja nie powtórzyła się. Myślę ze przyczyną tych dolegliwości moze być uszkodzona cewka badz ten przeplywomierz. A co wy, forumowicze na to? Dodam tylko ze auto to Vectra B X18XE z instalacją gazową Lovato smart(sekwencja).

Ja bym obstawiał cewkę zapłonową.

Przejrzyj ten temat.

Please login or register to see this link.

Dokładnie te same objawy były u mnie, wymieniona cewka zapłonowa i auto śmiga aż miło.

A możesz podać cene takiej przyjemności jak wymiana cewki?

Nowa oryginalna ok 300zł, ale można kupić sprawną używaną do 50zł.

Please login or register to see this quote.

Chyba cos ci sie pomylilo uzywka to przynajmniej 80 zl

Please login or register to see this quote.

Ja w kwietniu na szrocie na strażackiej w Warszawie kupiłem za 40zł z gwarancją rozruchową na tydzień. Na allegro są używane od 30zł z gwarancją.