Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z zaworem 0 928 400 536

Recommended Posts

mam problem z zaworkiem jak w temacie. Po zapaleniu silnika bądz włączeniu tylko zapłonu zawór ten jest już po 10 min gorący a po 30 min jest już tak gorący że nie jestem w stanie przytrzymać na nim palca bo bym sie oparzył. Czy to jest normalny objaw??????

Kolejna sprawa z tym zaworem. Padło turbo i jakiś pacan pokręcił śrubką na imbus która znajduje sie pod dekielkiem z filterkiem. Czy jest jakiś sposób aby to jakoś ustawić. generalnie jest tak że w związku z tym że ktoś tym pokrecił nie wiem poco ( prawdopodobnie żeby auto przyjechało bo jka zawór był odkrecony to auto było słabe ale nie dymiło)wiec ja spróbowałem i jeśli odkrece go do konca to turbo nie wstanie a jesłi go skece to turbo budzi sie juz na wolnych obrotach. Powiedzcie mi jak to ustawić jesli w ogóle ten zawór jest dobry jeśli się tak grzeje.

Guest karik79

witam cie kolego ja ma tak samo z tym zaworem jest taki goracy ze nie mozna go dotknac mam silnik 2,2 dti kiedys pisałem o tym ale nikt nie odpisał mam nadzieje ze sie ktos odezwie w tej sprawie.

Witam - po numerach katalogowych to jest egr i u mnie jest sterowany elektrycznie a nie podcisnieniem i jezeli chodzi o ten zawór to moim zdaniem sie powinien grzac bo jest na kolektorze ssacym który ma temp silnika , chyba ze chodzi o inny zawor(te male podcisnieniowe przy chłodnicy ) to juz inna bajka , tam sa elektromagnesy i jest cewka ktora jak dostaje pradu to otwiera zaworek , ale czemu sie grzeje ? . sprawdz jakie napiecie idzie na zaworek moze za duze bo przy normalnym to sie nie powinien sie grzac . jezeli pomyliłem czujnki to przepraszam za zamieszanie :)

• 2 weeks later...
  • 4 years later...