Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Morfeusz250

Wymiana akumulatora, ładowanie.

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z ładowaniem akumulatora w vectrach. Niektórzy mówią że na czas ładowania akumulatora trzeba zastosować jakieś inne źródło do podtrzymania napięcia w instalacji. Czy to jest potrzebne? Czy można wyjąć aku na czas np. 5 godz. w celu doładowania bez żadnych skutków? ( poza zaprogramowaniem radia i szyb. jak z esp? czy wogóle jest w viki?). Z góry dzięki za pomoc.

można wyjąć bez problemu

Z silnikiem 1.8/benzyna/ wyjmuję akumulator, nic się nie dzieje. Tylko radio, należy wprowadzić kod do uruchomienia. Obecnie ładuję akumulator bez jego wyjmowania. Stosuję prostownik "elektroniczny" ograniczający prąd ładowania do 14,4V czyli tyle ile laduje alternator i nic złego w aucie się nia dzieje. Prostownik kupiłem w markecie Lidl za ok. 80 zł.

U mnie tez raz odlaczylem aku na prawie cala noc i nic sie nie stalo nawet stacje radio mi zapamietalo i kodu nie wolal natomiast zdziwilo mnie to ze BC mi sie wyzerowal!!!

Guest vertical

..Tej zimy (w te najwieksze mrozy) wyciagnalem aku na prawie cztery tygodnie,schowalem do domciu,a victorie do garazu....kumpel ma bezyniaka litrowego,wiec razem ujezdzalismy jego furke do pracy....

..do tematu--po tym okresie jak zapodalem aku,jedyne co,to skasowalo sie BC i radio,poza tym odpalila od sztrzala.

Mimo to ktos kiedys wspomnial ze nie jes to dobre,bo CIM moze zwariowac,podobno potrzebuje do "zycia" chociaz niewielkiej ilosci energii....??

Please login or register to see this quote.

To są bajki z palca wyssane jedynie co to czujnik kąta skrętu moze się rozkalibrować ale nie powinien i jeszcze chyba nikomu się to nie zdarzyło (posiadając opcoma aku mozesz i na rok odłączyć a jakby co wykalibrować czujnik kata skrętu)

No to teraz pytanie z trochę innej beczki. Na ile przeciętnie starcza aku do takiego dieselka? 4-5 lat? U mnie w mojej viki '07 mam już problemy z odpalaniem, trzeba trochę pokręcić. Doszedłem do wniosku że jeżeli siedzi tam od nowości jeden akumulator to być może wina rozruchu leży po stronie aku. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

podjedz do sklepu z akumulatorami, przewaznie maja mierniki do pomiaru sprawnosci aku.

jak ci sprawdza i okaze sie ze aku oki to bedziesz szukal dalej, jak aku bedzie slabe to kupisz nowy.

Please login or register to see this quote.

w mojej 07, przebieg 90 tys wymieniłem już, kręcił słabo na -20, szkoda zabawy z nim, i tak padłby wkrótce więc nowy bosch od zimy pod maską