Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

blinek

klima niedomaga... od czego zaczac?

Recommended Posts

Witam wszystkich

Lato sie zaczyna a klima w mojej vc cos nie hula tak jak powinna. W tamtym roku przy 40+ szybciej wnetrze wychlodzila niz w tym roku przy 20+. Czy to jest objaw braku czynnika?

A pozatym jak sie wlacza to az buda zatrzesie. Silnik zaczyna jakby glosniej pracowac ale ze sprezarki zadnych niepokojacych dzwiekow nie ma, nie piszczy, nie chrobocze, nie przyciera, ale jest po prostu glosniej.

Co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy? Dziekuje i przepraszam za brak polskich liter

odznacz wszystkie "ptaszki" przy nawiewie, wtedy daje mocniej nie wiedzieć czemu (niż wtedy gdy wszystkie są zaznaczone), jeśli mimo to nie dmucha na forum ci nikt nie pomoże, musisz jechac do serwisu klimy

Dzieki za szybka odpowiedz.

Nie mam "ptaszkow", zwykle mam "auto" wlaczone.

Troche mnie martwi koniecznosc wizyty w serwisie, bo poza granicami Polski to trzeba normalna cene uslugi razy kilka pomnozyc...

Edited by blinek

Please login or register to see this quote.

Wygląda na to, że sprężarka się załącza więc może być to tylko wina czynnika, chociaż jak jest zamało czynnika to chyba sprężarka nie wystartuje. Jeżeli się myle to proszę mnie poprawić

może masz czujnik walnięty i dlatego temperature źle dozuje, spróbuj w trybie manual na low

Wszystko zależy od tego jak mało jst czynnika (co do wystartowania klimy) - Jeśli chłodzi słabiej to pewnie jest go mało ale nie aż tak mało aby bylo za niskie ciśnienie w układzie. Zobacz sobie przy włączonej klimie przewody idące ze sprężarki - jeden z nich powinien być lodowaty. A i zobacz przy ustawieniach na LOW i wiatraku na 3-4 bo może czasami czujniki w kratkach nie domagają i odpowiednio nie sterują silniczkami od klap nawiewowych i dlatego dmucha ciepłym powietrzem.

No dzisiaj już tego wszystkiego nie posprawdzam ale jutro się tym zajmę.

Do tej pory zaobserwowałem, że jak fura postoi na słońcu przy około +20stopniach, to muszę przejechać 2-3km żeby temperatura zeszła we wnętrzu do ok.20stopni przy ustawieniu na LOW i wiatrak na maksa.

Pamiętam że w tamtym roku było o wiele cieplej i jak wracałem z pracy to do pierwszych świateł już miałem szron na rękach:) i działało to ustrojstwo o wiele ciszej.

Dam znaka jutro wieczorem co z wyniknie z moich (tym razem obiektywnych) obserwacji. Pozdro

Sprawdziłem ten przewód od sprężarki, rzeczywiście zimny, może nawet lodowaty...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dopiero tak późno, bo z czasem kiepsko a poza tym to zimno, dzisiaj było tylko 15+ stopni, poczekam na lepszą pogodę. Pozdro