Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

decybel1000

Centralny zamek / czujnik drzwi.

Recommended Posts

Witam, dziś napotkałem się z kolejnym błędem. W otwardziu drzwi i ich następnym zamknięciu zauważyłem że dalej świeci się kontrolka od otwartych drzwi kierowcy. Od tej pory nie mogę zamknąć samochodu. Teraz po wciśnieciu zamykania z pilota (z klucza to samo) samochód zamyka się na 1 sekunde a następnie otwiera. Proszę o porady. Pozdrawiam.

opcomem trza przeskanować czy są jakieś błędy jak ich brak to prawdopodobnie coś z czujnikiem w zamku i trzeba go rozebrać

Edited by xpirat

Eh więc szykuje się wizyta w serwisie bo sam prawdopodobnie nic nie zdziałam, chyba że można z czymś samemu pokombinować hm .. ?

sprawdź bezpieczniki od centralnego...wiem że VB to inna technologia od VC, ale też długo męczyłem się w VB z tym, a po wymianie wszystkich(wkładałem po kolei nowe bezpieczniki i sprawdzałem) centralny zaczął normalnie chodzić, a problem był taki sam jak u Ciebie, że zamykał na 1sek i otwierał. Mogłem tylko grotem klucza zamknąć go albo na ryglowaniu(2 wciśnięcia)

Wydaje mi się że na 99% przyczyną jest czujnik w drzwiach kierowcy a nie centralny. W necie znalazłem wiele tematów z tym problemem jednak nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu .... szukam dalej.

ściągnij boczek kierowcy i zaglądnij do zamka bo w nim jest czujnik

alarm fabryczny z przyciskiem ludka posiadasz

Hmm ... jeszcze nie wiem czy mam alarm bo posiadam samochód od kilku dni. Przed chwilą pojechałem na orlen i kupiłem wd-40. Popsikałem .... po 5 minutach chyba się naprawiło

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mam nadzieję że nie jest to chwilowa naprawa. W wolnym czasie rozbiorę i przeczyszczę.

Gdzie psikales? W zamek od zew?

W zamwk od wew, z każdej strony. Jak narazie śmiga jak należy.

I dzisiaj znowu padło. Wd 40 już nie pomaga. Podrzuciłby ktoś zdjęcie na którym widoczny jest ten mikro czujnik ?

Please login or register to see this image.

ceshY.jpg

Edited by xpirat

Obawiam się ze nic ci nieda psikanie w zamek bo sam mikrostyk jest zabezpieczony gumą .

Przerabialem to i u mnie w tylnych dzwiach , co jakiś czas po zamknięciu dzwi światło się świeciło

Musisz zmienic zamek , szkoda nerwów na naprawe

No właśnie raz działa raz nie, zależy jak mu się spodoba.

Ktoś podpowie jakiego zamka mam szukać do mojego modelu sedan/2003r ... zauważyłem że są różne oznaczenia (QS ... itp)

Edited by decybel1000

Please login or register to see this quote.

A orientuje sie ktoś czy zamek z anglika podejdzie?? i czy musi mieć dokładnie taki sam numer zaczynając się od FB...

Edited by scanik

Witam,

Odświeżam temat, ktoś wie jaki typ zamka będzie odpowiedni do vectry c GTS z roku 2002?

pozdrawiam

Sławek