Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Morfi_AG

przeróbka maskownicy VC

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś z Was przerabiał oryginalną maskownicę z VC (przód oczywiście), tak, aby można było ją sobie zdejmować i zakładać bez demontażu boczka?

Przymieżam się do tej operacji (kilka zestawów wooferów do przesłuchania w zrobionych drzwiach) i nie wiem, czy będę przecierał szlak, czy może są już gotowe rozwiązania.

Oryginalnie, maskownice są zgrzane z boczkiem, a raczej maskownica jest w niego wklejona od tyłu.

Potrzebuję, aby maskownice można było np. z zewnątrz podważać i zdejmować, a następnie zakładać, jak gdyby nigdy nic.

czyli żeby wyjąć przedni głośnik trzeba najpierw zdjąć cały boczek? nie da się zdjąć maskownicy i wymienić głośnika?

Please login or register to see this quote.

maskownica jest zgrzana z boczkiem za pomocą kołeczków. Tak więc trzeba cały boczek ściągać.

Jeśli piszemy o VC polift i o takiej tapicerce, z taką maskownicą:

Please login or register to see this image.

.. to faktycznie jest sama kratka-siatka-maskownica głośnika zgrzana od tyłu do reszty tapicerki, wygląda to tak:

IMG_8753a.jpg

Teoretycznie wygląda to tak, że dało by się wydłubywać samą okrągłą siatkę... ale nie jest tak pięknie - otwór jest mniejszy niż głośnik na drzwiach (zwłaszcza z "uszami" dystansem itd:

IMG_8751.JPG

rozumiem ,

zastanawiam się nad np tymi głośnikami :

Please login or register to see this link.

da się je zamontować do Vectry C po lifcie z taką właśnie tapicerka jak na fotce powyżej (tylko bez skóry)? czy trzeba zakładać jakieś dystanse ?

w przedlifcie jest tak samo + dodatkowo te kołeczki są zgrzane do równego. Czyli pozostaje pokombinować i to przerobić.

post #265

Czyli....

W przedlifcie tez wyjme sama maskownice od glosnika bo musze wymienic ogranicznik... a to tak wyjme maskownice pozniej glosnik i wyjdzie ogranicznik...

Dobra tera zakumalem czeka mnie rozbierania boczka

hmm, u mnie, na jasnej tapicerce to nie przejdzie - nie będzie takiej estetyki, jak w serii, ale jest i na to sposób - przemalowanie morelowej maskownicy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No wg mnie nawet na ciemnej tapicerce - to (zdjęcie siatki i wystający z dziury głośnik z swoją odpustową maskownicą) jednak wygląda jak cepelia w aucie ;/

Albo trzeba być olewatorem estetyki, albo geniuszem tapicerki, by to potem ładnie zamaskować jakoś, i wypełnić ten nieregularny kształt po oryginalnej pokrywce głośnika.

- raczej nikt nie jest olewatorem estetyki lecz bardziej miłośnikiem dźwięku

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ... ale zapewniam Cię, że nieregularny kształt (przynajmniej u mnie) będzie ładnie wypełniony

Właśnie na to czekam rafix1,nie zainwestuję 600zł w helixy żeby tylko ładnie grały

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> chcę na nie spoglądać jak ładnie się wychylają przy miękkim basie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (takie skrzywienie)

Ja się tak zastanawiam, czy nie zakombinować z dystansem, żeby go wyciągnąć i zrzeźbić na kształt tej maskownicy, pomalować jakąś bejcą pod kolor tapicerki. ale pewnie nie wyjdzie finezyjnie.

Nie bierz tego do siebie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie chciałem nikogo obrażać, tylko zauważyć, że (dla mojego poczucia estetyki) goły głośnik pozostawiony w takim miejscu wygląda "niezbyt", dopasowanie jakiejś maskownicy pasującej designem/kolorem/fakturą do reszty nie będzie łatwe, a nieregularny kształt tapicerki znacznie utrudnia estetyczne zabudowanie głośnika.

rafix1 da radę,rzeczy nie możliwe wykonuję natychmiast,cuda to tylko kwestia czasu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na jakimś forum audio widziałem jak gościu sobie przeskalował wymiar do autocada tej oryginalnej maskownicy i potem dodał napis i zamontował w oryginalne miejsce, więc jak ktoś z was ogarnia autocada to możecie porobić sobie takie maskownice.