Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

cyymek

Jaką instalacje LPG poleciacie do signum 2.0T Z20NET

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A ja bym to nazwał lenistwem :-D

Tym bardziej biorąc pod uwagę wady jakie napisałeś - każde z nich można ominąć tylko trzeba chcieć.

dokładnie marcinek180.

jak się dobrze zabezpieczy blachę i pilnuje faceta, który tankuje to jest dobrze. końcówkę wożę w podłokietniku i jeszcze jej nigdy nie zapomniałem. jest na tyle długa, że spokojnie się tankuje bez obawy o uszkodzenie lakieru, a w zderzak też może przywalić pistoletem jak masz pecha.

Ja poleciłbym dwa zakłady które mi pomogły.

Amargaz ul. Fabryczna 6-8 Wrocław

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ul. Łukasińskiego 7 Świdnica

I

bzdura, to mniejsze zło po prostu. Sprawdź najpierw ile waży pistolet lpg potem przeanalizuj zjawisko o którym pisałem wcześniej a zrozumiesz, że jesteś w błędzie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez szabrownik szrotów

Jak wrócę z pracy to wkleje fotografie jak miałem wkręcone dyszę w kolektorze bez ściągania kolektoru, i jak zostało to poprawione (przełożone) juz po wykręceniu kolektora. W z20net od spodu kolektora jest więcej miejsca. Kolektor ma bardziej regularną budowę.

Jak montowałem u siebie, to na warsztacie (a to pierwszy warsztat, który w regionie montował gaz) gość stwierdził, że wg. przepisów przy takim układzie jaki jest w 2.0t (dwa tłumiki), jedyne dobre miejsce do wlewu to właśnie to pod klapką, ze względu na bliskość osłony tłumika. Nie wiem jak jest wg. przepisów, ale po roku używania takiego wlewu jestem zadowolony.

A słyszałem ze sa problemy z zamknieciem tej butli bo niby za wysoka ? to jaka bedzie dobra zeby nic nie odstawało ? signum

A czy to jest temat o butlach w VC/signum ???

Tutaj masz temat:

Witajcie, temat stary, ale mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto odpisze.

Kupiłem nie dawno Opla Signum 2.0 Turbo 2007r. i zamierzam go zagazować w Lublinie. Znalazłem dwie wiodące firmy które zakładają gaz, ale każda z nich proponuje inną instalację, piszę aby ktoś kto zna się na gazie podpowiedział mi którą lepiej wybrać?

Pierwsza z nich to: Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze 2700zł

druga opcja:

Zbiornik LPG z wielozaworem,

Elektrozawór BRC GPL ET98,

Reduktor ciśnienia gazu BRC Genius,

Wtryskiwacze: BRC IN03 My11, Czujnik temperatury i ciśnienia gazu zintegrowany z listwą wtryskową,

Sterownik systemu BRC Sequent 32,

Nowy przełącznik "push-push" z wskaźnikiem poziomu gazu i sygnalizatorem akustycznym.

Oferta jest skopiowana ze stron serwisu nie była dobrana dla mnie indywidualnie.

Pozdrawiam, ja_rekin

BRC dobre instalacje ale w 90% jest to wrzut pod maskę.

Ta pierwsza propozycja też reduktor za mały.

Napisz do kolegi sagi montował kilka tygodni temu do swojego neta. Jest z lublina wiec pokaże Ci jak to u niego wygląda. 

Dziękuje za szybką odpowiedź, w temacie jestem zielony więc przyda mi się ktoś z moich okolic pogadania :)

Edytowano przez ja_rekin

Śledź temat spotowy. Są spotkania co miesiąc. 

Reduktor stanowczo za mały, ten gazownik nie ma wcale doświadczenia z Z20net jeżeli proponuje reduktor do 1750km gdzie w samochodzie jest 175 i to w turbo. Reduktor minimum ARR01 (250) czerwony.

Do dysz koniecznie demontaż kolektora ssącego bo są inaczej poprowadzone kanały niż wynika to z wyglądu zewnętrznego. Zasilenie reduktora minimum 8mm  (faro).

Ustawienie instalacji gazowej minimum na czasy wtrysku albo AFR. W żadnym wypadku na mapki bo samochód przestanie jeździć.

Zbiornik 680/225 67l, będzie lekko podniesiona podlaga, albo 680x200 58l będzie na zero.

Z gazownikiem rozmawiałem tylko przez telefon, mówił że ten zestaw będzie ok, ale jeśli myślę aby podnieść moc w przyszłości to trzeba pomyśleć o czymś innym.

Jest jakaś różnica w klasie pomiędzy firmą Stag a BRC? Którąś szczególnie byście polecili do tego silnika?

Hmm brc chyba lepsze niestety montaże i strojenie często na niskim poziomie. W przypadku tego silnika równie ważne co montaż jest poprawne ustawienie instalacji.

No i pamiętaj oszczędza się po montażu a nie na montażu.

W tym wypadku reduktor na pewno nie da rady reszta oczywiście jak najbardziej o ile montaż i strojenie będzie prawidłowe (przewody 8mm do zasilania reduktora). Te reduktory maja parametry na styk, w optymalnych warunkach. Jeżeli będzie na dworze w okolicy 0 stopni i dasz na chwile buta w podłogę Twoja jazda szybko się skończy bo zamarznie gaz i zacznie przerywać bo nie będzie podawany w fazie gazowej tylko ciekłej do wtryskiwaczy co defakto szybko je wykończy.

U mnie przy mocy podniesionej do 250km przy pełnym bucie na jakieś autostradzie i reduktorze "do 350km" temperatura gazu spada z 30-40 stopni spada do 8-12 co już jest bardzo blisko granicy fazy ciekłej. Ale ja mam niby te 100km zapasu a Tobie będzie brakować 5km już na dzień dobry, a różnica miedzy reduktorem do 150 a do 250 praktycznie żadna w cenie. 

Michał, twierdzenie chyba lepsze nie jest obiektywne. BRC jest bardzo prostym sterownikiem na zasadzie P&P czyli instaluj i jedz, gdzie robi adaptacje po OBD2 co się nie sprawdza w Z20net bo on bardzo szybko wchodzi w OL i nie kontroluje mieszanki tylko leje według mapy. BRC kiedyś było dobre teraz już nie koniecznie, tym bardziej biorąc pod uwagę wrzuty pod maskę czy wiele błędów montażowych (tj, długie, rożnej długości przewody od wtryskiwaczy czy bardzo niechlujny montaż) np taki ale tu i tak powiedzmy ze jest jak na BRC dobrze ....

Tu przykład montażu BRC

/monthly_2016_12/584d8cec44eb7_brclipa.jpg.43b62ab242de018cff973c51e3b671f5.jpg" />

A tu stag

stag.jpg

Edytowano przez Wnekus

Mam nadzieje że spot w Lublinie będzie w piątek to uda mi się porozmawiać z Sagi i zobaczę tą instalację on ma właśnie reduktor do 250km. Potem zostanie tylko umówienie się do gazownika i poprawne przekazanie komponentów na które się zdecyduje, pewnie z miesiąc będę musiał poczekać

Zapraszamy, będę ja czyli wnekus, będzie sagi oraz mumin wszyscy mamy z20net wiec będą minimum 3 sztuki do oglądania.

Edytowano przez Wnekus

Z mojej strony to elektronika kme lub stag, reduktor kme twin tur lub romano, wtryski baracuda 130nl lub ecopower(klony keihina) i obowiazkowo strojenie sonda afr, nie daj sobie wcisnac zadnego acr-a

AC250 też bym nie wkładał bo dosyć awaryjny i lubi się zacinać że o wydajności nie wspomnę. BO jakby był taki super to bym Wnekus do Ciebie zamontował. Romano też już więcej problemów stwarza.

A ja nie chciałem AC250 wcale najpierw miałem KME GOLD ale temu termika padła jak przyszło pierwsze ochłodzenie, później KME GOLD GT (ten na razie daje rade) a tu koledze proponują arc do 170km czyli do tego silnika totalna porażka, to już jak chce AC to przynajmniej do 250. Każdy reduktor ma jakieś problemy, nie ma niestety idealnego ;). Fakt jest faktem ze jak z się z20net pociśnie to ładnie potrafi wychłodzić gaz i reduktory nie wyrabiają termicznie. 

Tylko nie znamy budżetu a z tym związanych jest wiele rzeczy, bo dobry reduktor swoje kosztuje, wtryski tez , montaż  a nie wrzut pod maskę i może wyjść niezła cena która nie będzie akceptowalna dla

. Ale w przypadku tego silnika to oszczędzanie zaczyna się już po instalacji i każda złotówka wydana na pewno da dużo szczęścia z jazdy :) 

Budżet jaki przewiduje to około 3000zł, raczej jestem z tych ludzi którzy wolą dopłacić w granicach rozsądku ale mieć coś przyzwoitego niż najtańszy chłam :) dla takiego laika jak ja 3tys wydaje sie w sam raz na instalację, jeżdżę raczej normalnie, nie robie wyścigów i nie zapierdzielam jak głupi chodź czasem jak każdy lubię sobie przycisnąć.

Czy jak pojadę do gazownika to moge mu powiedzieć jaki komponenty chce i on mi to zamówi i założy? czy raczej każdy specjalizuje się w innym typie gazu i to co ma na stanie proponuje z ewentualnymi modyfikacjami? wiecie jak z tym jest?

Edytowano przez ja_rekin

Przejdziesz na spota to pogadamy i pokierujemy do sprawdzonych gazowników.

Owszem gazownicy, zamontują co chcesz ale lepiej podjechać do takiego co wie jak ten silnik zrobić dobrze, bo spartolić to nie problem a później poprawki będą zdecydowanie droższe niż dobry fachowiec. 

Na dzień dobry trzeba zadać dwa pytania, czy ściągają kolektor ssący do nawiertów i czy stroją na AFR, jeżeli chodź jedno będzie NIE to trzeba podziękować. Ale jak bedzie 2xTAK to już na 95% prawidłowo dobiorą resztę komponentów uwzględniając Twoje ewentualne sugestie bo maja odpowiednia wiedze i doświadczenie.

Zanim wstawisz auto do gazownika to zapytaj do czy wie jak wystroic sonda afr bo to podstawa 

Witam, podepne się pod ten temat bo mam podobny dylemat, co powiecie na temat takich propozycji instalacji lpg:

Opcje:

1. STAG 4 QBOX BASIC, wtryskiwacze AC W02 - 2900 zł

2. STAG 4 QBOX PLUS, wtryskiwacze AC W02 - 3200 zł.

Do tego w cenie: reduktor AC R-01 250,

wielozawór Tomasetto AT-02 Extra,

elektrozawór Valtek 03,

Filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P

rury Faro PCV (wszystkie 13mm)

węże Parker,

opaski NORMA,

taśmy izolacyjne TESA,

złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.

Co Wy na to?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.