Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

83piotrek

1.9 cdti slabo odpala

Recommended Posts

Witam, od jakiegos czasu mam problem z odpalaniem vectry 1.9 cdti 100km 2006 rok. Auto bylo juz w kilku warsztatach i juz chyba wszystko bylo sprawdzane od sprezania po wtryski, zero bledow ecu. Kiedys mial problem odpalic w zimie ponizej -10stC, krecil i krecil. Teraz slabo juz pali nawet jak jest cieplo- trzeba krecic. W kolejnym warsztacie zregenerowano mi rozrusznik, podobno jest lepiej ale nie dobrze. W ostatnim warsztacie stwierdzono,ze to wina immobilisera- ze przy rozruchu zle steruje dawka czy cos podobnego i kazano znalezc kogos, kto mi calkowicie wylaczy immo? Co wy na to ? No chyba ze macie namiary na kogos z okolic Płocka, co to ogarnie...

Please login or register to see this quote.

Podłącz się pod kompa. Jeśli nie pali przez immobiliser to będzie zapisany błąd na ten temat.

e tam zaraz immobilizer....

zacznij od sprawdzenia stanu akumulatora (najlepiej specjalnym przyrządem) + napisz jaki masz (producent, parametry, wiek)

jedź na kompa do kolegi Borgi jest z płocka ( tel. na PW) podepcie CIę pod kompa przeskanuje całe auto i na 100% wywali coś jak nie widziałem jeszcze Vc bez błędów

Komputer byl podpinany w kazdtm warsztacie i nigdy nie znaleziono zadnego bledu. Na dodatek sam mam elma-uniwersalny fejs i ciagle sprawdzam-nic nie wyrzuca.

Do opla tylko teh albo op- com , elm nie jest za dobry , tak jak pisali inni musisz sprawdzic akumulator , bo ze kręci to nie znaczy ze jest wystarczająco mocny żeby auto dobrze odpalało

... ja tez się podpinałem kiedyś VC do kompa atari i nic nie wyrzucał oczywiście to przenośnia , nie podpinaj się pod jakieś badziewie tylko podepnij auto pod op-coma lub techa ( preferowane) i gwarantuje CI że auto wysypie błędy), masz teraz ASO Opla w Płocku , spisz błedy i podaj je na forum

aby nie zakładac nowego tematu pisze tu:

ja mam dziwny ojaw... jak rano lub po dłuższym postoju wsiadam do autka to .... kręce i autko jaki łapało i przestało łapało i przestało i po 3 sekundach kręcenia w końcu zapala dodam ze to łapanie to jakieś 5 razy .... objaw taki jakby był układ zapowietrzony... jak ciepły i krótko stoi pali od kopa....

Witam, rano po nocnym postoju, przekręć kluczyk ale nie zapalaj silnika (wyłącz radio

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) ... słuchaj chwile dłuzej... jeżeli układ jest mocno zapowietrzony to usłyszysz "bulgotanie" w zbiorniku paliwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> następnie ponownie wyłacz zapłon... znowu go załącz i słuchaj 5 sekund i...jeszcze raz wyłącz i załącz zapłon na 5 sekund.

Po trzeciej próbie spróbuj zapalic silnik .... jeżeli zapali to znaczy że układ się bardziej lub mniej zapowietrza .... np. nieszczelność przelewów na wtryskach .

Jeżeli nie zapali to.... będzie trzeba szukać dalej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

PS. zawsze po przekręceniu kluczyka czekam aż wszystke lampki zgasną (te co mają zgasnąć), w tym czasie pompa elektyczna pompuje paliwo do układu i ewentualnie odpowietrza go. Dopiero wtedy zapalam silnik.

super dzięki napewno sprawdze 3 razy ... ale np dziś jak samochód odpalił od kopa... aż się zdziwiłem.... ale jutro rano sprawdze czy jest bulgotanie.... a gdzies wycztyałem jeszcze o świecach żarowych tylko sie zastanawiam jeśli temp jest ok 15 C to świece też maj wpływ na odpalanie??

swiece powyzej kilku stopni nie pamietam wydaje mi sie ze 7 nie grzeja sie, pozatym bd mial na blacie jak bd sie grzaly, mialem podobnie ze w zime kiepsko odpalal okazalo sie ze 3 swiece spalone, wymienilem wszystkie i pali jak marzenie. A przy 15 stopniach napewno swiece nie dzialaja

Edited by Lenox1

Guest Radoslaw123

ja również mam podobny problem, aku wymieniony na nowy altermator zregenerowany i dalej mam problem z odpaleniem z rana... znalazłem taki patent a mianowicie. za pierwszym razme kręcę go ok 3-4 sek a następnym razem już po ok 2 sek zapala.. jaka może być tego przyczyna ? zero błędów w op-comie związanych z silnikiem i osprzętem no może poza przpaloną żarówką

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam dzis po sprawdzeniu świec żarowych ( sa OK) sprawdziłem również prąd w aku... 12,2 V niby ok jak ładuje też ok ale przy kręceniu spada do 8,5 V i diagnoza jest jedna ... słaby aku.... dziś wymieniam 80 AH, i zobaczymy jak będzie po wymianie

po wymianie aku samochód odpala OK...

Kolega wesoł na forum astraclub.pl, raczej przestrzega przed zakładaniem takich dużych akumulatorów, bo mają mały opór wewnętrzny i zabijają alternatory pobierając z niego duży prąd.

Doradza nawet wydłużenie kabla (albo wymianę na kabel o trochę mniejszej średnicy) pomiędzy alternatorem a akumulatorem, żeby ograniczyć płynący prąd.

Szczególnie dla alternatorów których producentem nie jest bosch.

Edited by logan_x

80 Ah zaleca ASO OPLA ...

O ile dobrze pamiętam kolega wesoł pracował w ASO Opla, więc ma wiedzę z pierwszej ręki.

Witam i jak ktoś uporał się z problemem odpalania od nie dawna moją viki tez dopadła taka przypadłosc

Panowie mijaja dwa lata a auto przy obnizaniu temperatur nadal nie odpala albo ledwo co. Jak przyjda mrozy to wogole nie odpali. Byl dwa czy trzy razy u kolesia od diesli i w innych tez warsztatach. Sprawdzali wtryski, pompy, swiece wymienione, wszystko co mozlwiwe lacznie z rozrusznikiem, immo. Niby wszytsko ok, a nie pali. Ostatnio ktos dal mi pomysl zeby sprawdzic pompke paliwa w baku-moze cofa paliwo. Nie wiem juz co robic....ratunku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego a moze filtr paliwa zapchany i nie jest w stanie pompowac paliwa? Zobacz tez na silniku czy sie gdzies nie zapowietrza czy ropa nie cieknie, ja wlacze z filtrem paliwa i mam podobne problemy jutro przystepuje do dzialania i uszczelnic go zamierzam.

Ja również miałem problem z odpalaniem o którym piszecie. Napisałem że miałem bo dziś odbieram auto z warsztatu. Wymienione zostały czujniki ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Podobno to one były przyczyną. Proponuję pożyczyć gdzieś sprawne czujniki (mogą być używane) i po testować. Mój mechanik tak właśnie zrobił i jest przekonany że problem rozwiązał. Mam nadzieję że jest to prawda.

jaka cena czujników ? może być PW

Czujnik to jest jeden. Teoretycznie to możliwa przyczyna. Czujnik przekłamuje i na diagnostyce wychodzi, że ciśnienie jest ok., a w rzeczywistości jest za niskie. Trzymam kciuki za jutrzejszy rozruch i czekam na relacje

czujniki są dwa jeden to 0281002507 a drugi 0281002706. Najczęściej podobno wystarczy wymienić ten z końcówką 507. Ja trafiłem nową kompletną listwę wtryskową w bardzo dobrej cenie więc wymieniłem oba a listwę oddałem. Zobaczymy jak odpali jutro rano.

Edited by Shinneko

czujniki są dwa lub jeden, w zależności od wersji silnika, starsze mają dwa młodsze jeden

Czujnik jest jeden,.. zawsze jeden. Ten z końcówką 507 to regulator ( zawór ) ciśnienia. Regulatory mogą być dwa lub jeden. Może być na pompie ( regulator wydatku ) lub na listwie ( regulator ciśnienia ). Oba robią to samo- utrzymują odpowiednie ciśnienie w listwie ( choć robią to w nieco odmienny sposób ). Są też silniki gdzie zastosowano oba te regulatory jednocześnie. Ale czujnik ciśnienia zawsze jest jeden. Jakieś pytania jeszcze ...?

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Edited by Trinity