Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cypis82

Prawdopodobnie problem z turbiną

Recommended Posts

Panowie i Panie, mam spory problem z turbiną tzn. turbina do prawie 3tyś się nie odzywa. Postanowiłem, że sprawdzę i przeczyszczę kierownicę turbiny, wszystko było git, kierownica ok,wężyk od podciśnienia również. Kolejno z biegiem czasu zmuszony byłem do wywalenia DPF-a, problem dalej pozostał. Doradzono mi abym wymienił przepławkę, d*pa blada, problem dalej pozostał. Doradzono mi, że to wina EGRa, EGR sprawdzony, działa prawidłowo jak również jest szczelny. Postanowiłem jechać na hamownię aby sprawdzić jak to wygląda na wykresie, no i wygląda to tak jak i czuć podczas jazy czyli do 2,8 tyś. auto muli i kopci na czarno a po 2,8 rakieta (wykres w załączniku) Powiedzieli mi, że kopci dla tego, iż przy obrotach do 2,8 nie działa prawidłowo turbina i nie spala do końca z braku powietrza paliwa więc dymi. Proszę was, na co jeszcze zwrócić uwagę? Jak by był dziurawy wąż to krzywa wykresu była by w całym zakresie obrotów obniżona, tak myślę. Nie słyszę nigdzie świstu powietrza więc chyba nie to. W aucie nie posiadam już ani DPFa jak i katalizatora, myślę,że to nie wina braku katalizatora bo jak było wszystko na swoim miejscu to i tak się działo to samo. Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam

Please login or register to see this link.

Tytuł zmieniłem regulamin stanowi :

Please login or register to see this link.

§ II. PISANIE NA FORUM

3. Tytuł tematu ma precyzyjnie określać problem / zawartość.

Edited by neo_82

Do 3 tysiecy to ona powinna juz chodzic z maksymalna predkoscia.. Podpinales w ogole komputer? Tam bedzie widac jaki jest stopien sprezania