Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest jcl9996

Vectra b bujanie Autka.

Recommended Posts

Guest jcl9996

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy więc z góry przepraszam za błędy.

Mam problem jadąc moją Vectrą 1.6 sedan,przy prędkości okołó 40-50 km/h buja mi samochodem jakbym miał guza na oponach,przy wiekszej prędkości nie buja.

Wymieniłem opony ,wyważyłęm ,zrobiłem również zbiezność,i nic.

Więc co pozostaje, nie chce się pakować w wielkie koszty bo juz słyszałem że mam do wymiany maglownice,potem że amortyzatory i sprężyny.

Wszystko to koszty, więc jakby ktoś miał możliwość doradzić mi co wymienić by nie kołysało to z góry dziękuje.

Witaj powinienes jeszcze podjechac na stacje diagnostyczna tam za niewielka kase sprawdza ci amorki i cala reszte zawieszenia

Całym samochodem ci buja??czy tylko tył??? u mnie tył bujało wymieniłem łączniki stabilizatora i gumy drążka stabilizatora i po kłopocie .Wymiana tych elementów to nie duże koszty.

Bujaniem auta może być wina amortyzatorów .

Edited by stepor1000

Witam. Mówisz ''stepor1000'' że jak wymieniłeś te łączniki stabilizatora i gumy drążka to przestało bujać tyłem? Ja mam heatchbeka i właśnie podczas jazdy na drodze gdzie jest pełno łat i dziur, zauważyłem jak tyłek ucieka. Jaki koszt mniej więcej tych części..??

Please login or register to see this quote.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

u mnie to jeszcze na dziurach z tyłu waliło bo miałem wybite gumy na drążku

Tylko w zasadzie powinieneś zacząć od tego bo to będzie główna przyczyna.

Guest jcl9996

Koledzy ponownie otwieram temat idąc za waszymi radami wymieniłem tylnie amortyzatory,sprężyny,tuleje pływajace,poduszki stabilizatorów i łączniki z tyłu i to samo wykonałem w przednim zawieszeniu,z tym że w przednim wymieniłem jeszcze łożyska amortyzatorów tkz Mcphersony i poduszki amorków przednich.Tak więc wszystkie elementy są nowe , a mimo to buja mi autkiem dalej,opony wymienione, wyważone felgi i wciąż to samo .Czy może to być przez maglownice, łożyska,bo chyba tylko to juz zostało.Proszę o radę.Dzieki z góry.

Edited by jcl9996

Kiedyś miałem problem ze słabo skręconymi swożniami z przodu i odczuwałem bujanie/pływanie auta.

Kolejnym problemem, który wywołał podobny objaw była źle ustawiona zbieżność z przodu.

Dokładnie, sprawdziłbym nie tylko zbieżność ale też geometrie. Auto bez dzwona?

Podłączę się pod temat. Moją V. buja tyłem na boki jak jeżdżę po nierównościach. (tzn jak powiedzmy wjadę w poprzeczną nierówność taką jak szerokość auta to bujnie tak równo cały tyłem w pionie). A że w Polsce drogi mamy jakie mamy to buja dość często. Jak mi mechanik odwoził kiedyś auto po naprawie czego innego to mówił, że to może być stabilizator skoro na boki go buja. Miał na myśli cały stabilizator czy tylko łączniki, gumy? Idzie w ogóle jakoś rozpoznać zużyty stabilizator? Co najlepiej najpierw wymienić? Łączniki i gumy tak jak pisze Stepor?

Dokładnie, koszt niewielki