Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dymek78

Brak kontrolki oleju

Recommended Posts

Proszę o pomoc ,od pewnego czasu nie świeci mi kontrolka oleju po przekręceniu kluczyka .

Pierwsze co wymieniłem żarówkę i sprawdziłem bezpieczniki a następnie podłączyłem żarówkę do przewodu idącego do czujnika -jeden przewód żarówki podłączyłem pod przewód czujnika a drugi przewód żarówki dałem na masę.Po przekręceniu kluczyka żarówka kontrolna podłączona pod przewód czujnika nie świeci .Wniosek jest chyba jeden -brak prądu w przewodzie idącym do czujnika oleju .

Odepnij kostkę czujnika i zewrzyj do masy. Jak zaświeci - uwalony czujnik, jak nie zaświeci uwalony kabel.

Please login or register to see this quote.

Ok zrobiłem jak napisałeś i kontrolka świeci

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">,czyli zepsuty czujnik .Wielkie dzięki Disaster .

Temat do zamknięcia

Witam. Mam problem z kontrolka wiec pisze w tym dziale, gdyz nie widzialem czegos podobnego na innych tematach. Wiec w mojej x18xe1+LPG zaczely dziac sie dziwne rzeczy. Mianowicie zawsze jezdzilem na gazie(gaz mam od stycznie b.r.), nigdy dluzszych tras na benzynie. Dopiero teraz zrobilem bez LPG jakies 500-600km. Jak zawsze na drugi dzien sprawdzilem stan oleju i niestety zamiast go ubyc to przybylo. Olej smierdzial benzyna i byl bardzo rzadki. Plynu chlodzacego nie ubylo. W tym samym czasie przestala w ogole sie zaswiecac kontrolka od oleju, nawet po przekreceniu zaplonu. Przestala rowniez dzialac klimatyzacja. Dzis wymienilem olej+filtr(na tamtym mialem zrobione 7tys.km), po wystygnieciu mial niemalze konystencje hmmm..porownam do mleka

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> .Po wymianie na nowy kontrolka zaswiecila sie normalnie(sprawdzalem zaplon 3 razy)ale po powrocie do domu(2-3km) z wymiany oleju kiedy silnik osiagnal temp.robocza znowu sie juz nie zaswieca.Troche tego napisalem, moze za duzo na raz ale juz na prawde nie mam pojecia co to moze byc. Jezdzilem po mechanikach glownie obstawiali wtryski ze leje benzyne, nie mam czasu na naprawe. Zmienilem olej i zatankowalem LPG i mialem zamiar przejezdzic do naprawy, lecz ta kontrolka i brak klimy odsunely mnie od tego pomyslu bo nie chce zatrzec silnika. Moze jakies sugestie??Z gory dziekuje za przeczytanie tego wszystkiego

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">