Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Robberto

Oświetlenie wnętrza

Recommended Posts

witam, mam problem z oswietleniem wnetrza, po otworzeniu drzwi swieca mi normalnie zarowki w drzwiach i nic wiecej, po zamkniecu gasna w drzwiach i lekko zarza sie w podsufitce, po chwili sciemniaja sie calkowicie natomiast nad lusterkiem wtsecznym dziala tylko kiedy na wlaczonym zaplonie wcisne przycisk , jak to ma swiecic prawidlowo?

skoro możesz wciskać przycisk to masz lampkę 3 polową (jedna żarówka na środku i dwie do czytania po bokach)

-środkowa zapala się po otwarciu drzwi i po czasie ściemnia (ew. gaśnie od razu przy zapłonie) oraz zapala się po pociągnięciu pokrętła od świateł.

-boczne zapalają się po wciśnięciu przycisków im odpowiadających

nie chce mi sie teraz schodzic do auta ale w lampce sa 2 przyciski i moze faktycznie 3 zarowka jest spalona i nie swieci bo tak mam rozumiec 3 polowa ze sa 3 zarowki?

no masz 3 zarowki, te przyciski sie przesuwa do przodu i do tylu i wtedy odpowiednio zalaczasz i wylaczasz, a srodkowa zapala sie automatycznie po otwarciu drzwi tak jak pisal Nomad

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nic sie nie przesuwa, sa 2 przyciski i nic wiecej

ja u siebie mam taka i przyciski sa przesuwane

Please login or register to see this link.

w polifcie jest trochę inna sufitówka już,do zasilania nie idą kabelki jak w przedlifcie tylko taśma...Mam ten sam problem co kolega,też mi nie świeci ta lampka,żarówkę sprawdzałem i jest dobra,wydaje mi się taśma mogła się przerwać

Dokładnie mam ten sam problem w poliftowej wersji. Nie świeci się środkowa lampka. Próbowałem to rozebrać i okazało się że leci tam taśma więc czuje że gdzieś pękła i jest lipa. Przymierzam się do wyjęcia całej podsufitki i naprawy dachu więc będę miał te całą instalację na widoku wtedy postaram się wam pomóc.

dzisiaj sprawdzalem zarowke i okazalo sie ze nie laczyla ta srodkowa nad lusterkiem ale problem i tak nie rozwiazany poniewaz nie swieci pelnym swiatlem, tak jakby brakowalo masy a z chwila kiedy zamykam drzwi swieci cala podsufitka tzn nad lusterkiem i nad drzwiami ale tak jak wczesniej pisalem nie pelnym swiatlem

Witam.

W końcu dobrałem się do podsufitki i do nieszczęsnego oświetlenia w swojej Viki.

Wyjęcie samej podsufitki nie jest, aż tak wielkim wyzwaniem poprostu odkręcamy wszystko rączki, zasłony słoneczne reszta plastików progi przednie gdzie pasy oraz tylnie plastiki są na zaczepach i łatwo odskakują. Wypinamy wszytski kostki.

Po wyjęciu podsufitki ukazał się taśma ( wiązka) całego oświetlenia. Kostka główna znajduje się po w lewym przednim słupku i ją wypinamy.

Najprostszą metodą wprawdzenia wiązki jest miernik i sprawdzamy czy nei jest przerwana żadna wiązka.

Ja robiłem to w sposób taki że do końcówke miernika przemocowałem igłę do szycia i pokoleci sprawdzałem każdą wiązke najpierw we wtykach.

Okazało się że jedna nie przewodzi jest pęknięta więc w jedno gniazdo igłe i powolutku do przodu nakuwałem wiązke.

Doszedłem do końca wiązki i okazało się ze wszystko oki, że przewodzi. Jedyny więc problem we wtyczce koło lampki.

Otworzyłem wtyczke okazało się ze jedna jest zaśniedziała i nastąpiło przerwanie miedzianej wiązki.

Jedynym wyjściem było skrócenie wiązki i dolutowanie kabelka.

Potem odtworzenie wiązki poprzez naklejenie taśmy izolacyjnej.

Efekt końcowy podpięcie do auta i wszytsko znowu działa.

Zdjęcia wiązki robione były po montażu już naprawionej wiązki.

Oryginalnie wiązka przymocowana jest do podsufitki na klej.

Ja dokleiłem do karoseri taśma zbrojona.

Myślę że może komuś przyda się ta porada.

Demontaż podsufitki opisany jest na forum wystarczy poszukać.

Edited by GiżyckiCzort