Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kwiatu

BŁĄD P0400

Recommended Posts

Witam wszystkich

Od trzech dni walczę z błędem P0400. Mniej więcej tydzień temu w czasie jazdy autko zaczęło się dusić, szarpać przy tym nie wywalając w ogóle błędów. Pomyślałem że to może przetarty wężyk albo lipne paliwo. W tygodniu znalazłem chwilkę by zajrzeć pod maskę i wtedy się zaczęło.

Dziś mija trzeci dzień zmagań a ja zrobiłem już chyba wszystko co mogłem zrobić a błąd wciąż istnieje.

Mianowicie co zrobiłem do tej pory:

1 Wymiana filtrów powietrza i paliwa.

2 Zatankowanie Vervy ON + Mixol

3. Wymiana wszystkich elektorozaworów

4. Wymiana gumowych przewodów w układzie podciśnień

5. Sprawdzenie Vacu pompy

6. Czyszczenie kolektora wraz z czyszczeniem EGR

7. Wymiana przepływki

Na chwile obecna auto pali check'a na wolnych obrotach. Jak dam w pedał i obroty przekroczą 2000 tyś. to check znika a auto pruje jak szalone. wystarczy ze zatrzymam się na chwilę na światłach i od nowa to samo.

Proszę o pomoc i jakieś fachowe wskazówki. Wiem że takich tematów było mnóstwo ale ja już przeczytałem co mogłem, zrobiłem co mogłem i wciąż nic. Powoli załamuję ręce.

Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam

czy przepływka oryginał i czy egr dobry ?

Przepływka oryginalna tyle że używka ze szrotu. Natomiast EGR wydaje mi się ze jest dobry. Wyczyściłem go porządnie, naciskając na grzybek sprawdziłem czy jest ruch powietrza i czy cieżko nie chodzi ale jest ok.

piszesz że sprawdziłeś VACu pompe - jak?

Elektrozawory wymienione - na nowe?

Czy w ogóle mierzyłeś podciśnienie?

Czy ten chek to na pewno p0400?

Napisz wiecej szczegółów co i jak sprawdzałeś i robiłeś. Bo skoro przeczytałeś juz wszystko odnośnie p0400 to musimy wiedzieć co i jak robiłes żeby wiedzieć czy czegoś nie pominąłeś lub czegoś nie zrobiłeś żle.

Edited by marcinek180

Wolne obroty i P0400 ano coś mi widzi że serwo puszcza a pompa vacum słaba.

Nie zgadujmy prosze...

Wolne obroty i p0400 to może być serwo, pompa VAC i EGR.

marcinek180 => Vacu pompę sprawdzał mi w sobotę koleś który rzekomo zna się na Oplach ("znajomy znajomego"). Pomierzył, powymieniał wszystkie trzy elektrozawory i stwierdził że nie wie co jest przyczyna błędu, stwierdził że może to turbo. Co do numeru błędu to podpiąłem się pod kompa i po wczytaniu błędów, P0400 był jedynym wyświetlanym błędem.

Pamiętam że rok temu maiłem podobne cyrki z autem i wtedy pomogło wymiana gumowych łączników i czyszczenie kolektora. Teraz sprawa jest poważniejsza. Żałuje z nie mam znajomego mechanika w Łodzi który wiedziałby jak się za to zabrać. Sam jestem zielony i muszę się zdawać na wiedzę i umiejętności innych osób.

Zna ktoś z was dobrego mechanika z Łodzi który wiedziałby jak podejść do problemu P0400? Nie chce oddawać auta w ręce kogoś kto nie ma pojęcia o tego typu awariach.

Edited by Kwiatu

Pisałeś, że przeczytałes tematy o p0400 - jeśli byś przeczytał to bys byc może problem sam rozwiązał i wiedział byś co zrobiłeś a czego nie. A tak to właściwie nie wiesz nic co koleś zrobił i czy robił czy udawał że robi...

Jeśli rezygnujesz z szukania problemu sam - napisz w oddziale łódzkim to może ktoś z forum pomoże lub naprowadzi na mechanika.

PS. Ze skromnego opisu wynika, że:

- sprawdził pompe VAC - czym? Jak? Wakuometrem?

- wymienił elektrozawory - tzn. wymienił na nowe? używane? czy zamieniał tylko miejscami?

- a czy sprawdzał elementy wykonawczy? sprawność zaworu EGR? siłownika klapek zawirowań?

Poddałem się, bo nie mam już siły i nie będę miał teraz w ogóle czasu na grzebanie przy aucie. Nie chce liczyć na pseudomechaników dlatego chcę oddać auto do warsztatu.

marcinek180 ==>

-Pompę VAC sprawdził wakuometrem ale nie wiem jakie były parametry pomiaru.

-Elektrozawory były powymieniane na inne, używane, nie były zamieniane miejscami

-Nie sprawdzał Elementu wykonawczego, EGR i siłownika k.z

Dziękuję za wszystko. Jak odbiorę auto to napiszę co było powodem awarii.

Więc sprawdź czy EGR trzyma - 5 minut roboty a jedna rzecz z listy podejrzanych wykluczysz.

Wczoraj bylem u swojego dawnego mechanika.Sprawdził wszystko. EGR, VACu, Servo, wężyki ...wszystko w normie. Okazało się że elektrozawór od EGR jest na wykończeniu i to on jest przyczyną błędu P0400.

Co dziwniejsze że podmieniałem wcześniej ten zawór chyba ze 3 razy i błąd był dalej. Wczoraj wieczorem zamieniałem miejscami trzy elektrozawory i jak na razie wszystko działa. Zobaczymy na jak długo.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc