Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

87kamil

Falowanie obrotów brak reakcji zaworka otwierania klap od zawirowań

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie wiem że to dział dla viki B ale na forum dla C nik tic nie wie dlatego proszew was o pomoc bo już nie ogarniam mianowicie chodzi o to że moja viki 2.2 DTI chodzi sobie jak chce obroty szaleją od tysiąca do 3 a nawet czterech tysiecy obrotów wymieniłem już pedał gazu i jeden z czujników podcisnienia i rozkładam rece prosze was o wskazówki każda bendzie dla mnie cenna A i jeczcze jedno nie wiem czy to powiązane ale cały czas swiecą mi się swiatła STOP może przy wymianie pedała gazu coś popaprałem

Edited by 87kamil

Lewego powietrza nie łapie?

Bez podłączenia do komputera nic nie poradzisz. Takie wymienianie części wg uznania będzie ciebie sporo kosztowało.

Ani pedał gazu, ani czujnik podciśnienia (zapewne chodzi o zawód sterujący turbiną lub klapami zawirowań) nie ma wpływu na niestabilne obroty.

Kapy zawirowań pracują tylko pod po obciążeniem wiec na postoju to ty nic nie stwierdzisz.

Tylko podłączenie pod kompa i przeglądnięcie parametrów pracy podzespołów silnika da jakieś rozeznanie albo przynajmniej będziesz w stanie wykluczyć które elementy działają dobrze.

Ja bym przyglądnął się parametrom pracy pompy- czy zadane parametry pacy odpowiadają rzeczywistym.

I takie tam, można było by snuć różne teorie. Ale bez podłączenia do komputera ani rusz.

pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie.

Edited by Deki