Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest krisu1986

drgania kierownicy

Recommended Posts

Guest krisu1986

Witam mam taki problem z biciem kierownicy . Podczas jazdy do 80 km/h nic sie nie dzieje nawet jak hamuje ale po przekroczenii 80 zaczyna drgac kierownica ale auta nie sciaga jedzie prosto kola pompowalem rowno dalej to samo a najbarfziej to drga przy 95km/h i jak hamuje np z 120 do 80 drgastrasznie ale jak jade 80 i hamuje zero co to moze byc pare dni temu wymienialem same klocki moze tarcze krzywe bo raczej zle ustawiona zbierznosx nie bo nie sciaga

felgi proste? opony nie wybrzuszone?

u mnie w pracy ze słuzbowym autem byl taki problem i okazało sie, że to była wina felg i własnie opony

Może być bardzo dużo przyczyn. U mnie też coś takiego występuje i jest to dosyć częste w vectrach. Najprawdopodobniej wina wyważenia kół, ale może być coś także z zawieszeniem lub krzywa tarcza hamulcowa.

To moze byc nawet zaschniete bloto na feldze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale sledztwo zacznij od cisnienia, opony i jej wywazenia. Jak umycie felgi z obu stron nie pomoze, to zrob podmianke kola przedniego z tylnym (o ile masz ten sam rozmiar opon na przodzie i tyle) i zobacz czy wibracje ustapia.

Ja bym radził sprawdzić opony. Przy starych gumach lub kiepskich jakościowo lubi występować zjawisko ząbkowania (nierówna wysokość klocków opony), co przejawia się właśnie biciem koła kierownicy. Ale może się okazać po prostu też że masz niewyważone koła, jak pisali poprzednicy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest krisu1986

A jeszcze nie wspomnialem o tym ze jak chamuje to sttasznie drga az pedl hamulca podbija mi czuje napedale te drganie ake wlasnie zrobie tak przeloze tyl na przud i zobacze i wam powiem

A i zauwarzylem na prawej tarczy takie wytloczenia jakby ktos wyryl szpikulcem na tarczy moze to byc powodem drgan

Nie jestem w tej kwestii ekspertem ale wydaje mi się, że nierówna powierzchnia tarczy hamulcowej może powodować bicie. Ale to by ewentualnie wyjaśniało bicie podczas hamowania, a mówiłeś że bije także podczas normalnej jazdy przy większej prędkości, więc jest jeszcze coś innego.

Guest krisu1986

No dokladnie zgadzam sie z toba tarcza jest powodem wiekrzych drgan podczas hamowania a powodem szybszej jazdy i drgania . jutro przeloze tyl na przud i tak mialem to zrobic bo tylne mam w leprzym stanie jesli bicie ustapi to ok jesli nie to dam na wywazanie albo podpompuje a jak to nic nie da to najwyzej bede jezdzil tak. w sobote robilem przeglad i zbierznosc byla ok i drazki i koncowki tez. do wymiany tylejki wachacza ale nie sadze zeby taka mala gumka byla powodem takich drgan to jutro dam znac jak cos

Edited by krisu1986

Please login or register to see this quote.

Sprawdź czy masz dobrze dokręcone koła , wiem ze ostatnio jak źle miałam dokręcone to strasznie mi stukało

Guest krisu1986

Tak ale u mnie nie stuka a jakby byly nie dokrecone to bicie bym czul i przy 50 i przy 30

Moze tarcze są krzywe oprócz tego co piszesz ze są jakieś porysane. A masz foto żeby pokazać te tarcze?

Guest krisu1986

Jakby tarcze byly krzywe to mi mechanik mowil ze drgania bym czul przy hamowanu tylko przy jezdze krzywe tarcze nic nie robia le foto zaraz przesle

Nie moge przeslac foty bo korzystam z neta przez tel bo w robocie jestem ale zaraz postaram sie zalatwic

Please login or register to see this link.

to jest moja prawa tarcza lewa jest w pożadku i co o tym sądzicie to jest powód

Poczytaj tutaj

Guest krisu1986

No poczytalem i wynioslem z tego ze to chuba ta tarcza chociaz no noe qiwm mi bicie zaczyna sie od 90 km i drga caly czas tak samo nawet jak jade 140 to tak samo nie ziekrza sie ani nie zmniejsza jak zaczynam chamowac yo wali po kierownicy masakra

Kurcze nie wiem moze zmien koła tył i przód i podjedz wywazyc na nowo ale u innego mechanika

Ja bym dalej stał za teorią że tarcze odpowiadają tylko za bicie przy hamowaniu.

Radziłbym jechać do gumiarza żeby profesjonalnym okiem ocenił stan opon (jak napisałem, czy nie ząbkują) a jak nie to wyważył

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest krisu1986

Wlasnie tyl na przud nie zmienie bo przud to 195/60 a tyl to 195/65 wiec ruznica jest ale ok dziekuje za pomoc poprostu bede tak jezdzil powoli zrobie wywarzanie potem tarcze potem cos jeszcze az ustanie a jak nie to trudno bede musial sie przyzwyczaic do drgan hihi

nie przyzwyczaić tylko zmień tył na przód przy tym profilu nie ma praktycznie żadnej różnicy

Podmień koła od kogoś choćby z odziału twojego

Edited by neo_82

Guest krisu1986

A tu ciekawostka nie wiem czy to ma znaczenie jkies ale po sciagnieciu kolpako jakos mniej mi drga i ju powyzej 100 ale tak delikatnie a jak zaloze kolpaki zaczyna drgac mocniej po przekroczeniu 80 a i jeszcze po zdjeciu kolpakuw nie drga juz przy hamowaniu nawet z 100 km wiec nie wiem ale nie wydaje mi ysie aby glupi plastik mial znaczenie

Guest krzycho2.0

Być może kołpak jest trefny może ma ubytki do tego zalegający bród miedzy nim a felgą .

Tu ma znaczenie kazdy gram! Kiedys czytalem ze 5g niewywazenia przy 200km/h to bijacy w punkcie ciezar 7kg!

Guest krisu1986

Mozliwe chociaz dalej leciutko drga ale juz przy innyvh predkosciach a dalej nie szukam niech se drga kiedys dojde do tego jak bede wynienial wszystko po kolei

Guest kuchar1987

mialem identyczny problem jak Ty

do 80 dobrze sie jechalo a powyrzej juz tragedia, juz o hamowaniu nie wspomne %-)

u mnie pomogła wymiana tarcz ( kosz 120zl za dwie) i sam napewno je wymienisz

pozdrawiam