Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ziębi

zapas w sprayu - co sądzicie?

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie co sądzicie o tzw. zapasie w sprayu, chodzi o pozbycie się koła zapasowego z bagażnika. Mam butle LPG w miejscu zapasu i wożę takowe w bagażniku ale, że urodziło mi się dziecię potrzebuje miejsca na wózek więc zapas przeszkadza. Może ktoś miał (ma) styczność z takim środkiem i wyrazi swoją opinię?

Na małą dziurkę poradzi, przy większym uszkodzeniu kaplica.

Poza tym po tym klajstrze wiele zakładów wulkanizacyjnych odmawia naprawy opony. Ja miałem to u siebie fabrycznie zamiast koła - wywaliłem i wrzuciłem dojazdówkę.

W poprzednim aucie z lpg też miałem problem z miejscem na wózek - kupiłem dojazdówkę + futerał i woziłem za tylnym siedzeniem.

może ta dojazdówka to jest jakieś rozwiązanie:/

Please login or register to see this quote.

proponuje odszukac w necie odcinka produkcji TVN TURBO pt. JAZDA POLSKA było tam testowane każde rozwiązanie jeśli chodzi o zapas

kiedyś chyba w "auto świat" były testy tych specyfików i żaden z nich nie wypadł zbyt dobrze

kiedyś musiałem użyć takiego wynalazku w spreju, nie napompowało opony żeby dalej jechać,skończyło się to na zmianie koła i drogim czyszczeniem gumy u wulkanizatora.

Teraz dokupiłem dojazdówkę a kompresor wożę tylko awaryjnie

podobno są różne rodzaje tego specyfiku, przeznaczone do średnicy opony.

moje auto już z fabryki wyjechało z "zestawem naprawczym" bez koła...i tak jeżdże po całym kraju i nie raz mam stresa, co będzie jak rozedrę oponę...

Podobno ten spray daje jakoś radę, ale na pewno nie pojedzie się za szybko - koło nie jest wtedy wyważone i okropnie bije, pozatym samo czyszczenie opony...

Dojazdówka jest najlepszym rozwiązaniem. Może ten spray jest fajny jak na gwoździa najedziesz, ale jak rozetniesz oponę 3 cm to już Ci nie pomoże

Miałem już okazję użyć takiego zestawu fabrycznego ! przebiłem oponę drutem i środek uszczelnił oponę zrobiłem spokojnie 200 km z prędkością max 80 kmh więcej się nie dało a za naprawę koła zapłaciłem normalną cenę !

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie i prawdę powiedziawszy żaden z tych specyfików jakoś mnie nie przekonał. Wszystkie dobre jak na gwoździa najedziesz ale jak rozetnie oponę to cóż... opona pod pachę i szukać wulkanizatora. Inna sprawa że potem ciężko jest doprowadzić oponę do stanu używalności po użyciu tych specyfików i najczęściej kończy się to wymianą opony

J mam w orginale tez zestaw naprawczy

i jezdze wszedzie to jest po to ze jak zlapiesz gume to psikasz srodek i bopompowujesz kompresoerm ktory tez jest w zestawie dlatego on jest sam srodek ci nie napompuje kolo tylko uszczelni