Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

długie swiatła

Guest krisu1986

Recommended Posts

Guest krisu1986

Witam P

mam maly problem z swiatłami, a dokladnie z lewym jednym .gdy włąńczam normalne drogowe swieca wszystkie, gdy przełąnczam na dłuygie wtedy lewe swiatło sie wyłąncza swieci postojowe a prawe normalnie zmienia na długie,ddy wyłąnczam z długich na krutkie słychac chwile w lewej silniczek jakby chodził . co to moze byc? i czy moge doropic kable z prawego i połąnczyc drtóga zarówke czyli dwie zarówki na jednym kablu ?

Witam P

mam maly problem z swiatłami, a dokladnie z lewym jednym .gdy włąńczam normalne drogowe swieca wszystkie, gdy przełąnczam na dłuygie wtedy lewe swiatło sie wyłąncza swieci postojowe a prawe normalnie zmienia na długie,ddy wyłąnczam z długich na krutkie słychac chwile w lewej silniczek jakby chodził . co to moze byc? i czy moge doropic kable z prawego i połąnczyc drtóga zarówke czyli dwie zarówki na jednym kablu ?

Nie kombinuj nic z elektryką sprawdź wtyczki, oraz gniazda w lampie

żarówka i bezpiecznik raczej nie ma nic wspólnego z jego problemem <_<

Karina ma rację ja miałem bardzo podobnie w jednej z lamp (jakaś tania z allegro) i wtyk w lampie był walnięty przez co robiło zwarcie

W VA nie ma żarówek H7 jak w VB gdzie są dwie od świateł drogowych i mijania. Proponuję sprawdzić żarówkę wtyczkę przy niej oraz przełącznik zmiany świeteł przy kierownicy i przekaźnik. Możesz również pobawić się z żarówkami przy kostce w lampie tzn. odpinasz H4 i w jej miejsce np. na kabelkach wsadzasz dwie inne. przy zmianie z krótkich na długie jedne gasną, a drugie się zapalają. Przy mrugawce świecą oba

Takie sa objawy braku masy.

Sprawdz mase w instalacji do swiatel,w kostkach lub tez pociagnij dodatkowy przewod (-).

Guest krisu1986

Wlasnie tak wymienilem na nowe zarowki osram i dalej to samo a ten przekaznik gdzie sie znajduje albo ta mase jak pociagnac i wogule czemu silniczek w jednej chodzi w tej uszkodzonej gdy wylancze z dlugich na krutkie chwilowo sie ustaia i syczu nie wiem co mam zrobic chialem poprostu z tej dobrej lamy polaczyc ta zarowke ze zlej czyli kupic kable i wlutowac do kostki co jest dobrze przeciagnac do drugiej kostki tej zlej ale odlaczyc ja od tamtuch abli i podlaczyc te dobre czyli dwie zarowki by zapalay sie dobtze a jednym kablu to to samo przeciez

Wlasnie tak wymienilem na nowe zarowki osram i dalej to samo a ten przekaznik gdzie sie znajduje albo ta mase jak pociagnac i wogule czemu silniczek w jednej chodzi w tej uszkodzonej gdy wylancze z dlugich na krutkie chwilowo sie ustaia i syczu nie wiem co mam zrobic chialem poprostu z tej dobrej lamy polaczyc ta zarowke ze zlej czyli kupic kable i wlutowac do kostki co jest dobrze przeciagnac do drugiej kostki tej zlej ale odlaczyc ja od tamtuch abli i podlaczyc te dobre czyli dwie zarowki by zapalay sie dobtze a jednym kablu to to samo przeciez

Prawdopodobnie czeka Cię "wymiana manetki przełącznika swiateł może blaszka się w nim podgięła ". Spróbuj rozebrać i sprawdzić.

Guest krisu1986

czyli mówisz o tym przy kierownicy co sie przełancza swiatła z długich na krótkie i rozbebrac

ale co ma wtedy przełacznik i manetka z tym ze silniczek syczy w tym reflektorze

czyli mówisz o tym przy kierownicy co sie przełancza swiatła z długich na krótkie i rozbebrac

Tak dokładnie , za bardzo sie na tym nie znam ale czasami podglądam męża jak coś naprawia przy naszym aucie , staram się tylko Tobie pomóc :)

Edited by KARINA
Guest krisu1986

no i jesli to by była ta manetka to oby dwa siwatła by sie nie siwieciły czyl.i manetka przełancza na długie ale tylko prawy lefrektor przestakuje swiatło a lewy lefrektor gasnie

Tak dokładnie , za bardzo sie na tym nie znam ale czasami podglądam męża jak coś naprawia przy naszym aucie , staram się tylko Tobie pomóc :)

no ja rozumiem dziekuje ;)^_^ ^_^ dlatego wasnie naprowadyasy mnie powoli do celu

no i jesli to by była ta manetka to oby dwa siwatła by sie nie siwieciły czyl.i manetka przełancza na długie ale tylko prawy lefrektor przestakuje swiatło a lewy lefrektor gasnie

I tu masz racje. Sprawdz zarowke i bezpieczniki. Kazda lampa (L i P) i kazde wlokno zarowki ma oddzielny bezpiecznik (w sumie 4). Jak spali Ci sie bezpiecznik od lewego mijania, to nie bedziesz mial wlasnie lewego swiatla mijania.

To co Ci brzeczy to silnik pozycjonowania reflektorow. Zasilane to jest z obwodu lewego swiatla mijania i idzie potem rownolegle do prawego. Brzeczy bo pewnie jest cos nie tak z zasilaniem wlasnie lewej lampy mijania! Gdyby problemem byla masa, to nie palilyby sie lewe drogowe...

no ja rozumiem dziekuje ;)^_^ ^_^ dlatego wasnie naprowadyasy mnie powoli do celu

Znalazłam cos takiego sprawdz moze to cos da

Edited by KARINA
Guest krisu1986

ale mijania mi swieca oby dwa i pozycyjne te malutkie tez swieca oby dwa tylko jak włącze nagle długie wtedy prawe sie zapala na długie a lewe całkiem gasnie i swieci sie tylko te malutkie postojowe wiec moze zwarcie ale gdzie mogło by byc i czy moge podłączyc leą zarówke do prawej zeby na prawej zapalały sie i prawa i lewa razem a tamta kostke zostawic pusta

ale mijania mi swieca oby dwa i pozycyjne te malutkie tez swieca oby dwa tylko jak włącze nagle długie wtedy prawe sie zapala na długie a lewe całkiem gasnie i swieci sie tylko te malutkie postojowe wiec moze zwarcie ale gdzie mogło by byc i czy moge podłączyc leą zarówke do prawej zeby na prawej zapalały sie i prawa i lewa razem a tamta kostke zostawic pusta

A czytałeś temat który wyżej podałam w linku ?

No to sprawdz dlugie (drogowe). Swiatla krotkie (mijania) - trzymajmy sie jakiegos logicznego nazewnictwa...

Sprawdz na wylaczonych swiatlach sygnal swiatel drogowych (pociagasz dzwignie kierunkowskazow do siebie - czyli do kola kierownicy). Zapewne zapali sie tylko prawe...

dobra zrobione swiatełko bezpiecznika nie było w lewym hehe jejku dziekuje wam pio troszku mozna dojsc

Żaden problem , jesteśmy po to żeby pomóc :) jak tylko możemy ;)