Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

robak329

pytanie o przelaczanie na gaz

Recommended Posts

witam.mam sekwencje w aucie i mam taki problem.od jakiegos czasu przy przelaczeniu benzyny na gaz(po nocy lub dlugim postoju) auto przez krotka chwile pracuje na trzech garach na gazie a po 2-3 sekundach wszystko sie normuje.czym to moze byc spowodowane?zauwazylem tez ze obroty na jalowym biegu potrafia falowac delikatnie

wtryskiwacze powoli siadaja

Please login or register to see this quote.

no nie byłbym taki pewien, mam nowiutkie wtryski i miałem podobnie.

U mnie przyczyną były przekłamania czujnika temp reduktora. Po wymianie tego elementu objawy ustąpiły.

Ale nie koniecznie musi to być przyczyną w Twoim aucie

no wlasnie.instalacja ma dopiero 4 lata to chyba troszeczke za szybko na wtryski.wczesniej nie mialem z tym problemu zadnego.moze jakas cewka od gazu?

4 lata to zadne info ...podaj jaki przebieg jest na gazie i jakie masz wtryski?? Moze Valteki czerwone??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Valteki po 10kkm są już do regulacji, a sądze, że przez 4 lata to więcej jak 10 kkm zrobiłeś. Napisz szczegóły, tak jak Królik wyżej napisał.

mysle ze 40tys.to jest zrobione a instalacja to Tomasetto.sa jakies cztery czerwone(myslalem ze to cewki sie nazywaja)

a wiec wyglada to tak.rano odpalam auto na benzynie.jak silnik sie zagrzeje zaczyna migac dioda na przelaczniku ze moge przegazowac zeby przelaczyc na gaz.robie przegazowke i przy przelaczaniu sie pracuje jakby na 3 garach.tak sie dzieje przez chwileczke i potem jest juz wszystko ok.w ciagu dnia przy czestym odpalaniu nie mam tego problemu z przelaczaniem.kiedys troszeczke dokrecilem cewke(jedna z czterech) od gazu i wowczas pracowal na 3 garach caly cza, jak ja poluzowalem wszystko wrocilo do normy

tak to sa walteki.znalazlem zdjecie na google i to sa wlasnie te

Valteki do regeneracji/wymiany.

duze to koszty?

da sie jeszcze jezdzic na tym?

ktore beda lepsze od nich?

Jeździć się da, dopóki nie klękną. Jeśli masz troche zdolności manualnych to wtryskiwacze sam wymienisz, do tego trzeba kupić interfejs i zdecydowanie taniej wyjdzie, niż dać gaziarzowi do wymiany (a w większości to są partaki, ale nie wszyscy, zaznaczam!) Skąd dokładnie jesteś? Jak nie bardzo chcesz to sam robić, to może kogoś da się polecić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli wersja ekonomiczna, to ja bym proponował Reg Fast, stosunkowo tanie i lepsze od Valteków.

mysle ze z wymiana poradzilbym sobie ale dobrze wiedziec ze jest ktos w okolicy.jestem z lomzy,to jest woj.podlaskie

a ten interfejs to jaki?

To zależy jaki sterownik. Zobacz na homologacji, czy Stag, czy KME czy coś jeszcze innego. Jak będę w Ostrołęce to możesz podjechać i Ci to ogarnę w miarę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A jak coś to podobno w Łomży na Senatorskiej dobrze robią, takie mnie słuchy doszły.

Edited by pudeleQ

tak wiem ze na Senatorskiej sie tym zajmuja..Jako pierwsi w lomzy gaz zaczeli zakladac czyli wieki temu.Doswiadczenia maja wiec tak myslalem ze moze mi to przejrza co i jak.z czasem u mnie nie bardzo wiec do tej ostroleki bym latami sie wybieral.jesli chodzi o homologacje to wszedzie mam Tomasetto napisane a w "uklad elektroniczny" jest Zenit 4AV4L

kolego podpowiesz mi z tym interfejsem?jaki ma byc?