Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pszczo

iPOD w VC

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie ,czy ma ktos jakis fajny sposob ,aby w VC zrobic stacje dokujaca na iPODa ? Nawet jesli nie stacje ,to ,zeby kabel do podlaczenia byl,ale dobrze by bylo ,aby iPOD sie tez ladowal w czasie odtwarzania muzyki.Wiem ,ze chyba Parrot 9200 ma kable do podlaczenia iPODow itp , wiec przez to ,ze wpisna sie go miedzy radio a glosniki ,mozna tez odtowrzyc muzyke dzieki niemu,ale czy ktos moze ma jeszcze jakis inny sposob.Mam radio CD90 ,ktore czyta mp3 , ale znowu w kolko wypalac plyty z muzyka , to tez juz ile mozna.

pozdrawiam

1. CD90 ? CD 70 albo DVD 90.

2. Możesz zawsze polookać czy masz możliwość zrobienia Aux In (o ile już go nie masz - ta takie gniazdo na mini jack pod panelem klimatyzacji) - poszukaj tematu Sigmana aka Ledmana o tym.

3. Do ładowania zapalniczka i przejściówka do USB, wszystko wpinasz ładnie, ipoda chowasz w podłokietnik szufla i go. Ale czy to Car Audio? Skoro masz empetruchy i to jeszcze po konwersji w ITunes? Kwestia ucha

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Please login or register to see this quote.

takie cos odpada , bo po to sie wszystko podlacza od tylu ,zeby zadnych kabli nie bylo i sie nie plataly na widoku.

wiec trzeba bedzie jakis madry pomysl miec na podlaczenie tego, no ale dzieki za sugestie

Nie prosciej kupić transmiter FM ze złączem LOD do iPhone'a od Belkina i będzie bezprzewodowo z zapalniczki na daną częstotliwość i ładowanie też będzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ??

Ładowarkę USB do zapalniczki rozebrać na części, znaleźć styki odpowiedzialne za zasilanie tej ładowarki, podłączyć tam kabelki i wpiąć się pod deską w zasilanie zapalniczki. Następnie kabel do iPod'a wpiąć w to USB i wyprowadzić końcówkę na zewnątrz np do półki pod klimatronikiem. W ten sposób zasilanie mamy zrobione teraz tylko AUX.

Dorób sobie "Aux in" w swoim radiu tak jak to robi np Sigman, wymień półkę pod klimatronikiem na wyjście z aux lub poprowadź kabelek od radia do półki, aby oba kable były "w kupie"

pszczo,

Zrobiłem dla Siebie układ dzieki któremu można sterować iPOD/iPHONE'm z kierownicy multimedialnej. guzikami masz dostęp do funkcji: NEXT/PREV i PLAY/PAUSE.

Do tego układ ładuje urządzenie a dźwięk audio wysyła zwykłym JACK'iem...

i robi jeszcze to:

Please login or register to see this link.

Wszystko to po tej szerokiej wtyczce co jest na dole iPOD'a, pokrótce to tak:

Nie wiem jak jest w Waszych radiach z wejściem liniowym ( w sensie żeby podpiąć np.: mp3 do radia ). Jeśli przez to przebrniesz, to kupujesz jakiś kabel do ipoda żeby miał wszystkie piny (Alpine robi świetne jakościowo) i zmieniasz troszkę połączenia w środku wtyczki, lutujesz mikroskopijne rezystorki (tu jest wszystko

) i podłączasz do kabla z drugiej strony radio (np.: po JACK 3,5mm) oraz do jakiejś ładowarki samochodowej 5V 1A.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak coś - pytaj

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by themarvin

Odgrzebię trochę temat, ale może komuś się przyda.

Ja problem muzyki z iphone rozwiązałem poprzez... aux in i odbiornik bluetooth.

Na szybie przyklejony dedykowany uchwyt Fix2Car z kablem ładowania (wystarczy tylko wsunąć telefon), a w wnęce pod radiem schowany odbiornik Blackberry Music Gateway (

) podpięty pod AUX IN. Uchwyt i odbiornik zasilane z gniazda zapalniczki.

Wsiadam, odpalam samochód i telefon grzecznie łączy się z zestawem głośnomówiącym (phone portal czy jak mu tam) i jednocześnie z Blackberry. Wystarczy tylko wsunąć telefon w uchwyt/ładowarkę i wcisnąć play i gra muzyka. Nie ma co prawda sterowania z kierownicy, ale przynajmniej odpada zabawa z kabelkami.

Jedyny minus to trochę krótkie ramię uchwytu (nie chcę dziurawić kokpitu i przykręcać podstawki), i kupując teraz szukałbym jednak czegoś na kratkę nawiewu aby mieć tel w zasięgu ręki bez potrzeby odrywania pleców od fotela.

Edited by Diabl0

za duzo mieszania , wymienilem cale CD70 z aux-in i wszystko jest ladnie na kablu i tyle