Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Crazik

Pioneer nie działa w Vectrze

Recommended Posts

Siemka jakies 1,5 godziny temu nawiedził mnie kurier z poineerkiem mvh-1400ub. Radyjko po podpięciu do opla nie odzywa się. U kumpla w mazdzie 323f gadało.... Coś da się z tym zrobić czy trzeba ciągnąc kable od akumolatora?? Z góry dzięki

a wszystko dobrze podłączyłeś ?

pewnie zasilanie w ISO jest inaczej prowadzone niż do radia seryjniego

ewentualnie bezpiecznik

Please login or register to see this quote.

Wszystko oki. Bezpiecznik ok, pewnie te zasilanie.... kiedyś pamiętam jak podłączałem kumpla JVC to była jeszcze jedna przejściówka bez niej było to samo. No nic jutro jak będę z uczelni wracał zajadę do magika od audio .

Wez jakis miernik i sprawdz czy na czerwonym i zoltym kablu w wiazce radia masz +12V po przekreceniu kluczyka

aha czyli że żółty i czerwony to jedno i to samo?? Z kumplem przemieniliśmy i nadal było zero reakcji.

A tak co do podpowiedzi - spoko jutro się zobaczy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zolty to podtrzymanie pamieci a czerwony plus po kluczyku jak by nie podlaczac to zeby radio dzialalo musi na odydwu byc zasilanie +12V i to musisz sprawdzic

Please login or register to see this quote.

I w Oplu w seryjnej wtyczce do seryjnego radia jest "żółty" i "czerwony" (kolory mają inne, ale chodzi o sygnał) zamieniony ze sobą, w stosunku do tego co mają w 90% inne radia "kupne" które mają złącze ISO. Tak że efekt przeważnie jest taki, że jeśli podłączysz radio na włączonym zapłonie (przekręconej stacyjce) to guzikiem radio włączysz. Jeśli podłączysz radio inaczej, lub wyłączysz stacyjkę, lub radio - to drugi raz się nie chce uruchomić, trzeba je na chwilę odpiąć od złączki ISO, bo głupieje (tam gdzie powinno widzieć cały czas +12v, to znika, a tam gdzie powinno zniknąć - to jest cały czas).

To ze w oplu tak jest to sprawa oczywista dlatego mu napisalem zeby sprawdzil jak w wiazce od radia sytuacja z +12 wyglada moze akurat ma zmostkowane tak ze powinno zadzialac a przyczyna jest inna a nie w podlaczeniu

He_niu trafił w dzisiątkę - radio cyka. Wystarczyło połączyć czerwony z żółtym i po problemie. Podziękował

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Temat do zamknięcia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tez kupiłem to radio i mam problem ze złapaniem stacji radiowych

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak podłączam przejściówkę do anteny to oplowskie radio gra super a pionier nie może znaleźć żadnej stacji radiowej, patrzyłem w ustawieniach i szukam na odpowiednim paśmie. Może wy mi doradzicie co mogę jeszcze zrobić.

Z poprzednim problemem już sobie poradziłem ale radio rozładowuje mi aku i nie wiem gdzie szukać przyczyny

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> pomocy tak się nie da jeździć

Jeśli ktoś mógłby napisać dokładniej o co chodzi z połączeniem żółtego kalaba z czerwonym bo z tyłu są co najmniej dwa czerwone kable.

Edited by winiak61

może się przyda jeszcze komuś. Ja to tak sobie wymyśliłem i jest oki. Nic mi się nie dzieje wszystko gra jak trzeba.