Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mario8304

komputer (sterownik) instalacji LPG

Recommended Posts

Witam

Ostatnio byłem u dobrego gazownika w celu wyszyszczenia listwy MATRIX, ale okazało sie, że nie posiada on kabla żeby sie potem podpiąć pod moj komputer (sterownik) - (nie wiem jak sie dokładnie nazywa fachowo) - gdyż mam ten komputer firmy STARGAS i jest on mało popularny. Gazownik ten zaproponował mi żebym sam kupił ten kabel z programem i wtedy bez problemu będzie można wyczyścić i ustawić potem, ale też kazał mi przemyśleć inne wyjście (chyba trochę bardziej kosztowne) a mianowicie że można by wymienić ten mój komputer stargas (ponieważ starego typu) na komputer nowszego typu firmy AG. I podobno ten nowy byłby dużo lepszy gdyż między innymi podgrzewa on szybciej listwę wtryskiwaczy i wogóle ma wiele zalet. No i ten gazownik zaproponował mi 700zł za wszystko czyli: nowy komputer, czyszczenie listwy, wymiana filtrów i wszystkie czynności które sie przy okazji wykonuje.

Co radzicie wybrać?

Czy kupować ten kabel z programem i zostać przy tym komputerze? (wtedy wyszło by może taniej)

Czy zmieniać ten komputer itd?

i ile taki kabel może kosztować?

Edited by Mario8304

jest coś takiego jak "podgrzewanie wtryskiwaczy "....????? chyba jakiś kit jest tu żeniony przez Twojego gazownika...

no tak twierdził że na tym nowym ta listwa szybciej by sie zagrzewała i szybciej by sie przepinało na gaz...ja sie nie znam na tym ale może miał na myśli tą listę podgrzewającą którą sie montuje do listwy wtryskiwaczy...

bo wiem że oni coś takiego montują. może go poprostu źle zrozumiałem

a pomijając to podgrzewanie to opłaca sie zmianiać ten komputer? bo przyznam że bardziej sie skłaniam do tego, ale chciałbym poznać opinie ludzi którzy znają sie na tym lepiej niż ja

opłaca się i zaproponował dobrą cenę, chodzi zapewne o sterowni ag compact mimo iż jest fajny to jednak zbyt prosty ja bym proponował zmiane na techa 214 ok 100zł drożej ale sterownik jest już bardziej cywilizowany.

Please login or register to see this quote.

nie żadnych listew, po prostu sterownik ma taką opcję.

Jeśli z powodu braku kabla wymienia się sterownik, to nic dziwnego że potem ktoś twierdzi że jazda na lpg jest nieopłacalna, podobnie miałem w vectrze b też mi proponowano zamianę landi renzo 3 generacja na sekwencję, sam sobie z problemem poradziłem i od tej pory samochód przejechał kolejne 100 tyś. Poszukaj kogoś kto ci to zrobi taniej bez wymiany bo za chwilę może trzeba wymienić listwę reduktor, a zbiornik 10 lat i wymiana to wtedy jazda na lpg może być nieopłacalna.

kup kabel usb na ftdi np po d staga, lub znajdz stary jakis kabel na usb lub na com-a jelsi takie wejsci emasz w laptopie.

utnij wtyczke co idzie do centralki z tego kabla i będą 3 lub 4 przewody,

jeden wiadomo masa

drugi z 4 przewodów to zasilanie którego nie podłacza się przewaznie

dwa pozostałe to tx i rx.

zadnej filozofi niema w podłczenieu się pod komputer.

ja dawno temu znalazłem stary kabel do siemensa c55 i uciołem wtyczke i podłaczyłem tylko 3 przewody i wszystko działało

potem znalazłem przewód usb od motoroli w375 tylko typowo pod ten model zakonczony wtyczka jack a nie mini usb i także wszystko działało.

Please login or register to see this quote.

no dokładnie o ten sterownik chodzi, ale zapytam jeszcze o ten drugi tylko nie wiem czy bedą mieli bo to jest warsztat firmowy AG auto gaz centrum.