Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest emen83

wtryski czy ecu?

Recommended Posts

Guest emen83

witam

szukam odpowiedzi na moj problem ktory juz istnieje ohohohhhh.mianowicie moje signum 1.9cdti na zimnym silniku kopci na bialo, szarpie silnikiem az do momento zagrzania.trwa to pare sekund ale jest to bardzo wnerwiajace. dodaje ze tydzien temu probowano zregenerowac wtryski przez bosch service ale chlopaki nie dali rady, cos jest nie tak mowia bo ich sie nie da zregenerowac. czy jest mozliwe ze komputer sterujacy praca wtryskow jest uszkodzony? czy jakis sterownik? moze trza zresetowac ecu jesli by to cos dalo. dodam ze bledow nie ma jedyny to u2103-00 no comunication witn can bus - high speed.

podziekowal za rady

Please login or register to see this link.

białe spaliny podczas rozruchu to jeszcze nie powód do zmartwień , proponuje podpięcie pod kompa i spawdzenie dawek korekcyjnych wtrysków (auto musi byc rozgrzane temp robocza około 85st) wówczas zobaczysz stan wtrysków , wartości powinny być jak najbliższe zera

Guest emen83

pod komp podlaczalem jakis czas temu i wartosci na ok 90st byly takie:

1.93

-0.69

-0.74

-0.45

pomiar pozniejszy:

1.06

-0.65

-0.77

0.35

wartosci sie zmieniaja ale najgorszy byl ten pierwszy wtrysk, a gorzej juz bylo gdy wlaczylem klime to auto od razu w tryb awaryjny weszlo(auto z kluczykiem). ja bym dalej stawial na te wtryski ale goscie z boscha mowia ze nie ma co sie patrzec na wykaz kompa bo wtryski to maja swoje wykazy czy jak to tam jest.i wymaga to sprawdzenia dokladnego. i tak tez robili tylko jak juz skonczyli wtryski i podlaczali do ich kompa aby je skorektowac to do razu powracaly do stanu sprzed regeneracji.

Edited by emen83

Witajie

Pytanko do emen83.

Czy możesz opisać jak to skończyło, a może dalej się borykasz z problemem to może ktoś coś podpowie ?

Ja chyba mam podobny problem i podobne wartości na wtryskach. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Poza tym jak opiszesz to rozwiązanie może byc pomocne innym.

Pozdrawiam

Edited by zice

Ja miałem podobny objaw też na 1.9cdti 150KM oddałem wtryski do sprawdzenia powiedzieli, że do regeneracji. Kupiłem identyczne z rozbitego anglika miał jakieś 80tys. przejechane i odpala jak zegarek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wtryski da się regenerować tylko muszą znać dawki. Oddaj do porządnej firmy to ci zrobią koszt ok 650zł/szt.

Ja za 1000zł kupiłem drugie (komplet) z gwarancją rozruchową.

W sklepach można kupić wtryski regenerowane przez producenta, koszt około 900 złotych za sztukę.

Czasami wystarcza rozebranie i czyszczenie w ultradźwiękach. I nie porównujcie mi tu czyszczenia jakimiś STP do demontażu i myjki ultradźwiękowej,.. bo to zupełnie inne "poziomy" czyszczenia