Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nablabs

Padła skrzynia F18 i wymieniam na D16/F16, tylko...

Recommended Posts

Moi Drodzy, padła mi skrzynia w mojej VB sedan, 1.8l z 1998 roku. Po prostu zmielona zębatka planetarna i po zawodach.

Już wiem, że niemal grzechem jest pakowanie się ponowne w F18. Wiem też, że niemal idealny wybór, to D16/F16.

Proszę tylko o poradę, bo się troszkę pogubiłem:

Zależy mi, aby na pierwszych trzech biegach Viki zbierała się niemal sportowo,

toczenie się w korkach nie wymagało ciągłego deptania po sprzęgle i zmian pomiędzy 1 i 2 biegiem,

a z kolei na piątym biegu na trasie przy szybkości np. 140 km/h ciągłej, obroty silnika były wyraźnie niższe

i - mam nadzieję - była możliwość uzyskania troszkę wyższej Vmax, lub co najmniej takiej samej jak w oryginale.

I tu w końcu nie wiem czego szukać: Lanos? Nubira? Espero czy Nexia?

I z jakiego silnika: 1.4? 1.5 8v? 1.5 16V, 1.6 16v?

I z jakimi przełożeniami, jeśli przy danym silniku występowały różne?...

HELP!

nie rozumiem dlaczego ludzie uparli sie na te skrzynie z daewoo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mi tez padla skrzynia w x18xe z '98 i wymienilem znow na F18 ale juz nie na WR tylko na CR

z pewnoscia jesli bedzie w dobrym stanie to juz 2 raz wymieniac nie bedziesz bo prawdopodobnie wytrzyma do konca uzytkowania Viki

CR lepsze przyspieszenie na nizszych biegach ale troszke mniejsze V-max

i pytanie, po co wieksze V-max ? kto jezdzi dziennie z takimi predkosciami ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No świetnie. Poznaliśmy Twoje zdanie. A jakieś informacje o które prosiłem też możesz przekazać przy okazji?...

Tez musialem wymienic na f16, kupiłem skrzynie od espero 1.5 16v (ale w niektórych lankach tez ta siedziala) o numerze skrzyni 90 375 354 (w zasadzie patrz na ostatnie 3 cyfry na skrzyni) ma ona krotsze przełozenia 1,2 - 3 nieco krotsze niz w f18, a 4, 5 powiedzial bym ze te same co w f18, wiec viki lepiej sie zbiera przy ruszaniu. Dłuższe przełozenia masz w skrzyni od nexii i espero ale 8v numer skrzyni wtedy bedzie 96 183 707 wiec ta cie nie bedzie interesowac. Jak masz do wyboru kilka skrzyn to za numerem seryjnym bedzie jeszcze rok produkcji i miesiac np. ns 94-7. Wiadomo im młodsza tym lepiej, ja niestety takiego wyboru nie mialem i mam z 94 albo 96 ale wszystko chodzi ladnie naprawde. Za skrzynie dalem 200zl.