Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bastolinii

Wysokie spalanie skaczace obroty silnika

Polecane posty

Gość Bastolinii

Witam od miesiaca swieci mi sie kontrolka check engine, na biegu jalowym obroty skacza do 1,5k do tego moj samochod pali 17l/100km gazu. Podlaczylem go dzisiaj do kompa i o to wyskoczyly takie bledy. P0130 Stored O2 Sensor Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 1) P1110 Stored Intake Manifold air control solenoid 1 - circuit malfunction P0135 Pending O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 1) P0505 Pending Idle Control System Malfunction P0403 Pending Exhaust Gas Recirculation Circuit Malfunction

Dodam jeszcze ze strzela mi z tlumika i czasami strzela cos pod maska z silnika:/ Chce go oddac do mechanika ale chcialbymm wiedziec mniej wiecej co sie moze dziac. Zgory dzieki

Napisano (edytowany)

Z tego co widzę cały komplet

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sonda, EGR, krokowiec...

Na benzynie jeździ normalnie?

Edytowano przez disaster

A to że Ci strzela pod maska to pewnie strzały też Ci idą w filt powietrza

Gość Bastolinii
Napisano (edytowany)

Dodam, ze ten samochod nie ma wyjety katalizatori nawet nie wiem czy ma sonde lambda. Pwoeidzecie mi co w takjiej sytuacji zrobic jesli nie ma tej sondy oplaca sie montoiwac nowa?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W sumie na beznynie jezdzi dobrze. Za bardzo sie nie znam ale chyba mniej pali i odpala na dyg. Na gazie jest kaszana bardzo duzo pali i wlai troche gazem w samochodzie.

Edytowano przez Bastolinii

Napisano (edytowany)

Jak jeździ na benzynie dobrze to znaczy że masz źle zestrojoną instalacje gazową i stąd te kłopoty i błędy na komputerze, choć mógłbyś napisać jaki to silnik i instalacja bo tak to wróżenie.

A i zanim coś wyślesz na serwer to przeczytaj co napisałeś bo każdy robi błędy, ale twoje posty to masakra języka polskiego.

Edytowano przez Maro83mw

Gość Bastolinii

Błedy to literowki spowodowane tym, ze pisalem to na szybko w pracy i dotego zdenerowany cala ta sytuacja. Jeśli chodzi silnik to benzyna 2.0. Instalacja jakas zwykla na pewno nie sekwencyjna z takim pokretlem do regulacji. I jesli chodzi o strzelania spod maski to tylko sie dzieje kiedy jezdze na gazie bo gdy jezdzilem jedynie na benzynie takiego czegos nie bylo. Ogolnie mowiac na beznynie w sumie wszystko jest cacy jednie kiedy jezdze na gazie sa jakies problemy. Nawet nie pali mi za pierwsyzm razem.

Bo gaz Ci się zbiera w dolocie i putem jest bum.

Gość Bastolinii

Mozna to jakos naprawic?

Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że masz instalację gazową pierwszej generacji...hmmm...do tego silnikia i drugiej generacji to nie jest za dobrze. Na pewno byś musiał podjechac do gazownika niec Ci ja wyreguluje bo jak na mój gust masz za bogatą mieszankę

Prawdopodonie po takim strzale przeplywka powiedziala tez papa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Na moje najpierw do gazownika ogarnąc lpg a potem sprawdzic błedy.

Gość Bastolinii

Takich mam zaje*istych gazownikow u siebie w regionie zze kazdy sie krzywi jak im o tym mowie i mowia ze oni raczej czegos takiego nie robia ze za stara instalacja:/. Do tego nabilem gazu ostatnio za 30 zl przejechalem 29 km i gazu juz nie ma. Wiec chyba nawet sie juz w to nie bawie i zaczne jezdzic na samej benzynie bo mam juz tego dosyc. Dalem sie namowic na zloma i teraz cierpie. Mysle o tym czy by nie zalozyc intstalacji sekwencyjnej. Wie kto moze ile to teraz kosztuje i czy mozna byloby wykorzystac czesci ze starej instalacji i czy w ogole to si eoplaca?

Pewnie ze Ci się opłaci dexter23pl coś takiego robił to napisze o kosztach zależy od gratów ale koło 1000 zł musisz szykować...

Napisano (edytowany)

Musisz przerobić cały przód. Butla, przewody zostają. Ja tez będę przerabiał z II generacji na sekwencję, koszt 1200 więc nie ma tragedii

Edytowano przez rybkins

Gość Bastolinii
Napisano (edytowany)

1200 u fachowca czy jak chcesz sam zrobic? Bo to roznica. Ja dzownie po moim miescie i najmniej chca 1700 zl za to.

Edytowano przez Bastolinii

Napisano (edytowany)

1900 kosztuje nowa sekwencja ze sterownikiem KME z butlą w kole zapasowym.

A to w Lubelskim:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Krzysiek23c

U fachowca.

Gość Bastolinii

Juz wiem jaka byla przyczyna tego ze w samochodzi smierdzi gazem i ze duzo pali. Jakis mistrzul przy naprawie parownika zalozyl zle uszczelke i gaz uciekal. Kupilem zestaw naprawczy i ze znajomym wyminilem wszystkie uszczelki i te membrane czy jak sie to tam zwie. Spalanie teraz mam gora 15 l/100km gazu. Lecz zostala jeszcze jedna rzecz ktora mnie niepokoi czyli strzaly spod maski. Strzela jedynie przy odpalaniu(1 raz na 15 odpalen) i chyba tylko wtedy kiedy zgasze go na gazie. Dodam, ze swiece, przewody i wszytskie filtry zmienialem miesiac temu. Co ciekawe stary filtr powietrza byl troche postrzepiony.

Był postrzępiony od strzałów. A na regulacji byłeś?

Gość Bastolinii

Znajomi dal mi nuimer do podobno najlepszego gazownika w okolicy. Zadzwonilem do niego to koles mi powiedzial ze jesli w instalacji nie relguluje sie nic elektronicznie to on czegos takiego nie robi. Bylem u innego to mi wciska sekwencje za 2000 zl a mnie na to jak na razie nie stac i w ogole nie wiem czy jest sens. Poszukam jeszcze, moze akurat sie ktos znajdzie.

Bo pewnie nie ma analizatora spalin i dlatego nie ma jak nawet wyregulować. Na pewno jest gazownik, który Ci to wyreguluje.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...