Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest MARIO0685

Słabo chłodzi klima i syczy coś po zgaszeniu silnika.

Recommended Posts

Guest MARIO0685

Witam. Mam mały problem z klimą. Byłem nabić klime bo nie chodziła wcale po nabiciu klima ruszyła wycieków nie ma sprawdzone kotrastem i nic jest ok. Tylko słabo chłodzi no i co zauważyłem że oba przewody są gorące a jeden powinien być gorący a grógi zimny co może być przeczyną czy może być zawór rozprężający? Jak tak to gdzie on jest i czy można to naprawić samemu. Pozdrawiam.

Chodzi o vectre b bo pomyliłem temat i napisałem w temacie vectra a czy to da się przenieść.

Najpierw to bylo poszukac, albo zapytac w podobnym temacie a nie kolejny otwierasz.

A to u lodowkarza napelniales i ze ci nie sprawdzil jak dziala po nabiciu?

Jak kontrastem sprawdzal? czy po napelnieniu chlodzila czy nie? Wentylatory sie zalaczaja?

Czynnik spier ........ dlatego syczy .

Guest MARIO0685

pawel5255 po napełnieniu chodziła wentylatory się załaczają oba. Śliwa czynnik nie spier......... bo jak chodzi ( pracuje silnik ) to nic nie słychać żeby syczało a jak zgaszę silnik to syczy i to nie cały czas tylko przez jakieś 30 sek. może trochę dłużej ale nie cały czas. I czynnik jest do dziś bo czuć że chłodzi ale nie wydajnie.

No skoro wiesz lepiej , ja wiem tylko że syczy jak czynnika jest bardzo mało i dlatego słabo chłodzi.

Jak byś nie mieszkał tak daleko to nawet bym się o flaszkę założył że mam rację

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Śliwa

Guest MARIO0685

Śliwa jakby czynika było mało to by wcale się nie włączyła tak miałem przed napełnieniem.

Przerobiłem ten temat z klima u siebie i było dokładnie tak samo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , masz gdzieś nieszczelny układ czy to ci się podoba czy nie.

Pojeździj jeszcze trochę to przestanie chłodzić całkowicie .

Edited by Śliwa

to ze syczy po zgaszeniu to normalny objaw.