Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

peter2621

opel vectra 6 bieg

Recommended Posts

Witam wszystkich!Mam problem z autem !Gdy wrzucam 6 bieg przy predkosci 120 km wystepuja w aucie drgania i za chwile znikaja i tak w kolko.Dzieje sie to w przeciagu sekund. jadac na szostce jest tak caly czas..Wydaje mi sie ze powyzej 160 dragania ustepuja.Prosze o pomoc bo mam z tym problem!

czy ktos mi moze odpowiedziec!Prosze

Powodow takiego stanu rzeczy moze byc kilka. Czy szarpanie to wystepuje tylko po wrzuceniu 6 czy moze w jakims zakresie obrotow? Pierwsza czynnosc to podlaczenie pod komputer moze jakis zapisane bledy powiedzialy by wiecej.

Edited by matoslaw

To nie jest szarpanie tylko takie drgania.I tylko na 6 biegu

Oczywiscie mozna tez wykluczyc jakis tam zakres predkosci? Jezeli tak to wskazuje to na jakies uszkodzenie szkrzyni biegow lub samego 6 biegu.

Edited by matoslaw

To nie dobrze! Ale dzieki za odpowiedz.

Witam. Pozwolicie, że włączę się do dyskusji. Mam ten sam lub bardzo podobny problem. Cykliczne drgania na 6 biegu, które przenoszą się właściwie na całe auto.

W necie za wiele nie udało się znaleźć.

W mojej Viki mam skrzynię m32, z tego co poczytałem jest to podobno bardzo lipna i "niedorobiona" skrzynka, więc przyczyna może leżeć po jej stronie. Jednak w moim przypadku, mam wrażenie, że te drgania pojawiły się po wymianie rozrządu (konieczne jest wymontowanie podpory bocznej). Być może to wadliwy jej montaż.

Odwiedzając różne fora, jestem skłonny szukać winy w zawieszeniu silnika. Jednak zawieszenie same w sobie nie powoduje drgań, więc tak jak kolega wcześniej napisał - to raczej usterka skrzyni.

Jeśli ktoś to przerabiał i zechciałby się podzielić wiedzą będę wdzięczny. Pozdro