Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Garibaldi

Nowe opony - które wybrać ? 225/45 R18

Recommended Posts

Potrzebne mi są dwie nowe opony do przodu w rozmiarze 225/45 R18. (VC kombi sport). I tu zaczyna się mój problem. Już raz przody uszkodziłem (opona przecięta na boku) na szybkiego kupiłem Savy. Chce je dać do tyłu (mają 2 lata) a do przodu kupić coś porządnego. Mam takie pytania:

Indeks nośności zalecany do VC mojej to 91. Czy jak założę np z indeksem 95 lub wyżej to opona będzie bardziej wytrzymała na uderzenia i polskie drogi ? (różnica w cenie jest niewielka)

No i fundamentalne pytanie jaką markę wybrać. Przeglądałem kilkanaście testów opon letnich 2012 i w każdym źródle inna opona wygrywała. NP w Auto Świat wygrała (R17) firma Nokian zG2, ale już w rozmiarze 205 w tej samej gazecie ale na www w ogóle jej nie ma. W AdaC continental CPC5 w innym teście Pirelli P zero. Poważnie myślę o tych nokian ale gdzieś na forum ktoś pisał że jak są upały to się bieżnik od nich odrywa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">. W sklepie doradzili mi Michelin Pilot sport 3 i dają gwarancje 5 lat. Co doradzacie ??

Zdecydowanie doradzam Continental.

Edited by matoslaw

ujeżdżam od ~ 30 kkm, opony które zanabyłem z autkiem w 2010:

przednie - Dunlop SP Sport 01 MFS 225/45R18 95W (26.04.2012 - 1 mm bieżnik) DOT 4707

tylne - Bridgestone Potenza 050A 225/45R18 91Y (26.04.2012 - 3 mm bieżnik) DOT 3008

na co szczególnie zwracam uwagę, to na brak ząbkowania! w w/w oponkach zupełny brak tego niekorzystnego zjawiska

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

w poprzedzającej obecne signum VC, miałem od nowości Goodyear'y Eagle F1 Assymetric. to porażka była - po kilkunastu kkm, ząbkowanie

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

R18, to jednak koszt jest i po wykaszlaniu na kpl zimowych Yokoham sporej gotówki, dochodząc do siebie w sensie finansowym, zdecydowałem się na:

Please login or register to see this link.

- bez mała 2x taniej od w/w ... pójdą na tylną oś.

na przód przekładka jeszcze 3 mm Bridgestone'ów Potenza 050A.

Dunlop'y SP Sport 01, aktualnie na osi przedniej sprawują się bardzo dobrze. są ciche, doskonale trzymają na suchym i mokrym.

konkludując - jeśli portfel zasobny, polecam wymienione tutaj Dunlop'y lub Bridgestone'y.

w innym wypadku alternatywa Nexen'a może być również atrakcyjna ...

vredestein ultrac sessanta, continental sportcontact, pirelli p zero, yokohama advan sport

bridgestony twarde i szybko ząbkują (jeździłem na potenza re040)

na pierwszych trzech wymienionych jeździłem i mogę wszystkie polecić szczególnie sessanty

Please login or register to see this quote.

Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że P zero jest kilka (Pzero nero, Pzero rosso i jakieśtam). Ja właśnie przesiadłem się z Pzero Nero na Rosso - i jest znacznie gorzej.

W tych samych warunkach, ten sam zakręt, podobna prędkość (3ci bieg, ~5000rpm)- a tu nagle auto "płynie" bokiem, jeszcze opony nie piszczą, a już śmierdzi gumą i na asfalcie zostały czarne ślady. Na Pzero Nero był jeszcze duży zapas (przynajmniej na moje wyczucie) a na Rosso - ślizgają się na boki.

No ale to jazda raczej ekstremalna jak na vectre, więc do jeżdzenia po mieście może różnicy nie być widać...

no tak patrząc na nasze polskie drogi pozostawia wiele do myślenia. ja bym proponował Continental, ale to tylko zależy od ciebie co wybierzesz.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bierz Continentala tyle, że ContiSportContact3. Moim zdaniem zdaniem jedna z najlepszych opon do naszego segmentu aut. Nie jest najtańsza, ale z drugiej strony najtańszymi autami też nie jeździmy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak jak kolega wyzej polecam vredestein sessanta. Troszke szumia chociaz wydaje mi sie ze to moze byc wina moich problemow z zamienianiem kol i geometria bo wiekszosc opinii mowi ze sa ciche. Trzymaja sie niesamowicie, na mokrym czy suchym auto jedzie jak po szynach, zero poslizgu zero piszczenia.

Na 'oficjalne' testy opon patrzylbym z duzym przymrozeniem oka. Sporo przegladalem w tym temacie i zauwazylem dziwna prawidlowosc ze wyniki testow z gazet czesto nijak nie pokrywaja sie z opiniami uzytkownikow, co dziwne podium kazdego testu dzierza zawsze te same firmy typu michelin, bridgestone, continental, kiedy na miejscu np 9. znajduje sie opona ze znacznie lepszymi opiniami. Widac wiec ile warte sa te testy. Chociaz ten nokian ZG2 o ktorym pisales ma na prawde swietne oceny wiec nie jest to regula.

Polecam strone

Please login or register to see this link.