Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

forsetii

dziwne tykanie przy bezpiecznikach od kierowcy vectra c 2.2

Recommended Posts

Witajcie. mam nietypowy (chyba) problem, przeczeslaem internet, fora i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.od jakiegos czasu slysze dziwne tykanie/cykanie, ktore dochodzi z przodu w kabinie a dokladnie nad prawym kolanem kierowcy tam gdzie sa bezpieczniki. tykanie trwa do momentu kiedy wloze kluczyki do stacyjki, jak wyciagne to powraca. zeby bylo ciekawiej, jak otwieram tylna klape (combi) to w rytm cykania zapalaja sie lampki i gasna, dodam ze nie dziala mi oswietlenie podsufitki. nie mam zielonego pojecia co to moze byc. samochod normalnie odpala jezdzi. dodam jeszcze ze jak uzbrajam samochod w alarm - cykanie znika. byc moze ktos mial podobny problem. bede bardzo wdzieczny...

A błędy sprawdzałeś kompem

nie sprawdzałem bo nic nie wyskakuje na desce, samochod normalnie sie zachowuje.za diabla nie wiem co jest. i nikt nie moze mi pomoc:(

no to witam w klubie:) mam to samo:) dodatkowym bajerem u mnie jest informacja o otwartych dzwiach lub bagażniku na małym LCD.

Doszedłem że trzeba zdjąć pokrywę bezpieczników i poruszać wtedy przestaje, więc narazie śmigam bez pokrywy ale zaczyna mnie to wkurzać i w wolnej chwili zaraz się za to zabieram. Prawdopodobnie gdzieś brak masy.

Błędów żadnych niema czytałem 2 razy.

Tu masz mój post:

Please login or register to see this link.

Edited by mareksmd

hmmm, wychodzi na to ze tylko my mamy taka przypadlosc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:"> sprawdzales bezpieczniki? a moze by odlaczyc akumulator?! sam nie wiem co tu robic?!

to nie kwestia bezpieczników (przepalenia) bo wszystko działa tylko że gdzieś brak przejścia czasami, możliwe że na bezpiecznikach tylko nie wiem który jest od podświetlania zegarów sterowania otwartch dzwi i wewnętrznej lampki dodam że u mnie włączają się przeciwmgielne z tyłu(nie mam przy sobie książki ). aku nic nie da bo tak jak byś na przerywający silnik pompował powietrze w koła

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> oczywiście żart

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

Więc tak, wczoraj wziąłem się za robotę, wypiąłem całą kostkę z bezpiecznikami od strony kierowcy, obie wtyczki które tam siedzą poczyściłem chociaż nie było nic specjalnie zaśniedziałe wyglądało dobrze i już myślałem że będzie działać no i niestety pieprzy się tak samo....

w następnej wolnej chwili biorę się za bezpieczniki od strony silnika może tam coś będzie widać. Wieczorem okazalo się jeszcze że nie zawsze wyłączają się światła mijania i w czasie jazdy potrafią mrugać dokładnie tak jak by styku nie było.. tylko właśnie gdzie???

Edited by mareksmd

Piszesz kolego że błędów zero to ciekawy przypadek uec raczej to nie będzie ja obstawiam że coś z bcm jest nie tak skoro sam piszesz ze jak nim poruszasz to ok to pewno w nim samym jakieś zimne luty

włącznik świateł możesz też sprawdzić

Edited by xpirat

po kolejnych zmaganiach z poszukiwaniem przyczyny znalazłem rozwiązanie, tzn powodem jest faktycznie albo zimny lut albo złamany kabel dochodzący do modułu który przedstawiam na foto,

Wtyczka wchodzi w zaznaczone gniazdo.

Bardzo proszę o podanie rozpiski pinów we wtyczce bo tylko tego mi brak.

Please login or register to see this quote.

Tę wtyczkę wciskasz w moduł BCM tak (skrzynka bezpieczników po otwarciu drzwi po stronie kierowcy)

c7a0P.jpg

XzGRg.jpg

SNlRh.jpg

I6uSr.jpg

4Qbn.jpg

Edited by xpirat

mi tez udalo sie zlokalizowac usterke. powodem tych dziwnych zachowan byla zarowka podsufitce (z tylu).jakis czas temu wymienialem zarowki ze zwyklych na ledowe can busy, nie zakrywalem w nich biegunow i dzialalo. teraz po wyciagnieciu zarowek problem zupelniie przestal istniec. sprawdz u siebie zaroweczki w aucie byc moze masz tez zwarcie. problem błachy ale dokuczliwy. dobrze ze udalo sie tak latwo rozwiazac:) pozdro

xpirat-popłynąłeś z tą opiśówką

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wielkie dzięki

plusik poszedł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mareksmd czyli wniosek z tego ze powodem takiego cykania jest gdzieś zwarcie. pytanie tylko gdzie, być możne jakiś czas temu wymieniałeś coś w aucie?! może czujniki parkowania zakładałeś? albo jak ja żaróweczki. Jeśli uda ci się rozwiązać temat - daj znać bo ciekawy jestem co jest w twojej viki.

no czujniki zakładałem, i podpiąłem pod wsteczne swiatło ale ja wczesniej juz miłem takie akcje więc to nie to. zaraz spadam dlaj działać

to jak to nazywacie tykanie to jest przekaźnik przeciążeniowy , jeśli macie gdzieś zwarcie na oświetleniu wnetrza to będzie tykać

to powstaje pytanie, dlaczego jak poruszam całym modułem z bezpiecznikami w kabinie to jest ok? i jak wjade w dziurę to zaczyna sie od nowa? jutro czyli dziś

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bede wyprówał panel z bezpiecznikami, przypuszczam że ktoś wkładał bezpiecnik i przegiął panel po czym powstało pęknięcie na płytce i dlatego takie jaja są.

ja mialem dokladnie tak jak piszesz.... nie wiedzialem tylko ze to przekaznik przeciazeniowy tak tyka.

no bo przecież zabezpieczenie przeciążeniowe nie jest tylko od zwarcia ale ogólne zabezpieczenie , więc jak coś nie teges to będzie tez rozłączać , miałem tez taki przypadek jak Ty po wymianie modułu BCM na NF i cały czas tykało ale jak ruszyłem wiązką to przestawało widocznie tez coś nie łączyło

Być może że to jest to, ja już mam rozbebeszone całe auto

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> cały przód bez osłon... i nie mogę za nic poszukać gdzie jest przyczyna. W tylnej klapie (sedan) mam wiązkę kabli która idzie do klapy i jest w osłonie z wężyka który jest pęknięty może tu jest przyczyna że kable też są popękane mimo to że wyglądają jak nowe. W pierwszej kolejności załącza mi się info na lcd że mam otwartą klapę z tyłu, potem przeciwmgielne też tył i dalej cyklicznie zapala się podświetlanie zegarów i konsoli z światłem w podsufitce.

Dare40 dlaczego wymieniałeś BCM? czy ja u siebie też mogę podmienić od innego auta? nic nie trzeba programować? od angola np? czym się kierować przy szukaniu BCM-a?

wymieniałem bo dokładałem fabryczny alarm , żeby załozyć inny to musi być wylogowany ewentualnie musisz mieć PIN do niego , no i oczywiście bez TECH-a nic nie zrobisz dla OP_COM-a poza zasięgiem , od angola może tez być , no i zostaje jeszcze kwestia co masz na pokładzie (wyłącznik auto, czujnik zmierzchu itp. 0 bo nie wszystkie BCM obsługuja te funkcje

ale u mnie wszystko świeci prawidłowo nie mam zwarcia, jest jakiś patent żeby je poszukać?? dlaczego jak poruszam to jest ok?

Edited by mareksmd

nic się nie stanie ale zalogować go musisz żeby funkcjonował (opcomem zalogujesz go jak masz kar pass do tego modułu dawcy ale nie wejdziesz w konfiguracje wariantów)

XPIRAT może masz rozpiskę złącza które łączy dwie wiązki kabli i jest pod miejscem na stopę po lewej od kierowcy, może troszkę wyżej. jest ono wysówane. znalazłem tam jeden kablem który ma lekko zniszczone złącze może to jest ta przyczyna.

Bo teraz mam wszystkie objawy o jakich pisałem plus brak możliwośći wyłączenia świateł mijania... opadają mi rece bo specjalnie wziąłem wolne żeby na dtym posiedzieć i znowy połowe auta rozkopałem.

Pytanie: jak moę oszukać czujnik otwarcia tylnej klapy (sedan) bo on cały czas mi krzyczy że mam otwartą?

jak światła palą się cały czas to sprawdź wtyczkę co łączy włącznik świateł

nie czaje zbytnio o którą kostkę ci chodzi

(o tą w słupku kierowcy)

kable od czujnika zaznaczyłem na czerwono w sedanie pin 4 z 3 połączyć trzeba (w 4 jest masa)

TLib.jpg

to złącze jest na zamku klapy tylnej

Gsjq5.jpg

Edited by xpirat

albo podaj masę na

złącze XR6 pin B3

D39MS.jpg