Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mareksmd

Brak długich świateł.

Recommended Posts

Witam.

Instalowałem tempomat w mojej VC przedlift z 2003 z silnikiem od kosiarki 1,6

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> i podczas wyjmowania manetki trochę na wariata prawdopodobnie za mocno ją odgiąłem i błysnęły światła drogowe i to byl ostatni raz jak je widziałem:/

W opcomie mozna je zapalić więc bezpiecznik i instaklacja jest ok, również w opcomie nie widać reakcji podczas ruszania manetkę czyli brak sygnału z manetki.

I tu pytanie czy ma ktoś za sobą rozbieranie takiego włącznika i odpinanie modułu CIM, bo przypuszczam że uszkodziłem jakąś blaszkę w przełączniku. Czy się nie bawić i wymieniać odrazu od angola? Ile jest wogóle roboty z tym?

Pomijam że się wkopałem bo tempomatem bo i tak nie działa mimo to że został aktywowany...

Drougie pytanie dotyczy interfejsu, mianowićie jaki powinienem kupić żeby móc kasować błędy i bawić się opcomem?

Pozdrawiam

Marek

Interfejs opcom szukaj

w samym włączniku raczej nic nie mogło paść wyjmij manetkę i zajrzyj czy wszystkie styki masz w cimie całe nie poodginane

Edited by xpirat

dziękuję.

Sprawdziłem, wyczyściłem styki w manetce. Te wewnątrz wyglądają dobrze nie są powyginane.

To gdzie może być przyczyna jeśli nie włącznik, instalacja i okablowanie. W CIM-ie są włączone.

Po wczorajszej walce ,wyjeciu kierownicy, potem rozebrany CIM przejrzałem z lewej styki od manetki-wszystko prawidłowo a długich jak nie ma tak nie ma..

-----------------

Powodem braku świateł drogowych była uszkodzona (przegięta) blaszka w przełączniku świateł.

Zdjąłem kiere, rozebrałem CIM-a, i po kilku nieudanych próbach dogięcia wymieniłem na nowy cały moduł z blaszkami.

W razie potrzeby moge wrzucic jakiś poradnik.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edited by mareksmd

Zrób poradnik, jak możesz...

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2