Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest NightFacePl

Vectra B 2.0 zamula

Recommended Posts

Guest NightFacePl

Witam to jest mój pierwszy temat na forum, zakupilem jakis czas temu Vectre B z 1999 roku, porównująć ją do tej samej vectry mam wrażenie, że zamula na 1 i 2 biegu, tak jakby był przytkany. Wymieniłem wszystkie filtry, olej, świece, rozrząd, przewody zapłonowe, przejechałem 2 razy bak na 100 oktanowej benzynie (Shell) dla przeczyszczenia. Dodam że jest to silnik 2.0 16v benzyna bez gazu, sedan. Powiem jeszcze jakie są moje przypuszczenia i co o nich myślicie

1 zapchany katalizator ( tylko dlaczego zamula na pierwszych biegach)

2 zepsuty przepływomierz

3 cewka zapłonowa (ale sam nie znam sie na samochodach także nie moge sie wypowiadać)

dodam taką ciekawostke że 100 oktanówki spalał mi 13 nawet 14 litrów a jak zatankowalem 95 to pali 10-12, przewaznie te same trasy robilem i mniej wiecej tak samo deptałem gaz, prosze o pomoc i sugestie

To że więcej Ci spalał to normalne.Większa liczba oktanowa paliwa nie przekłada się na moc gdy silnik jest przystosowany do 95. Im większa liczba oktanowa tym paliwo mniej gwałtownie się spala, a więc zapewnia słabsze osiągi.

Please login or register to see this link.

Edited by mario1973

Please login or register to see this quote.

Kolego, kat raczej bym wykreślił, bo na innych biegach również nie miałbyś mocy. Sprawdź prosze na biegu jałowym jak silnik będziesz miał ciepły czy jak depniesz do dechy to auto wejdzie normalnie na obroty czy ma silnik silnik problemy?

Guest NightFacePl

wchodzi na jałowym szybko i łądnie do odciecia na 6 tys obrtow, i zauwazylem ze czasami na 2 biegu np dodam gazu mocno, i ładnie idzie, drugi raz zaś jak dam to jakby był przytkany, tak jakby iskra szła nie rowno, no ale wszystko bylo wymienione

Please login or register to see this quote.