Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Quler

Nie włącza się wiatrak chłodnicy VC 1.8

17 posts in this topic

Witajcie.

Mam problem z wiatrakiem chłodnicy... Samochód to Vectra C 1.8 2003r. Ostatnio zagotowała się w trasie/mieście (w każdym razie po dłuższej trasie i wjeździe do miasta) i wyrzuciła płyn chłodniczy. Dzisiaj zrobiłem test zapaliłem ją i zostawiłem aż złapie 100 stopni i czekałem... ale sytuacja zaczęła się powtarzać... nie załączył się wiatrak. gdzie szukać przyczyny ? jak sprawdzić go "na krótko" ? może padł jakiś bezpiecznik/przekaźnik ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

0

Please login or register to see this link.

0

No ok. Tylko to mi nic nie daje... Da się sprawdzić OP-COMem. Ok.. ale ja chce na sucho zobaczyć czy działa... ten samochód jakiś dziwny jest... wolę w 100% bardziej serwisować moją VB...

Przepraszam za post pod postem, ale... wyciągnąłem wiatrak i sprawdziłem na "sucho" (podłączyłem bezpośrednio wiatrak pod aku.) i działa. więc diagnozuję że to ta skrzyneczka na zdjęciach poniżej jest winna. czy można to kupić oddzielnie ? można to jakoś zdiagnozować czy to jest sprawne czy nie ? dodam że przy ponad 100 stopniach wentylator się nie włączył... (prawie pod czerwone kreski pochodziło...) moja VB przy tylu stopniach rozerwała by już wiatrak, a tu zero reakcji...

fotki:

0

Please login or register to see this quote.

Sprawdz najpierw czy do tej skrzyneczki dochodzi napiecie. Moze czujnik temp. umarl?

0

Hmm na desce mam normalne wskazanie... więc czujnik wykluczam...

0

Posted (edited)

Dla tego koniecznie sprawdz napiecie na tej czarnej skrzyneczce. Krok po kroku wykluczaj elementy na odcinku do wentylatora. Oczywiscie tez sprawdziles bezpiecznik wentylatora

Edited by matoslaw
0

Posted (edited)

Ja ostatnio tez mam problem z 1.8 sri u mnie wentylator wlancza sie przy 108 stopniach (ukryte menu) a na desce mam ok 92 stopnie. Dodam ze zauwazylem ze cos jest zle bo w czasie jazdy na desce skakala mi temperatura miedzy 90-80 (test mode pokazywal 80-92 wentylator sie nie zalaczal) pierwsze co wymienilem termostat (360 zl) i temperatura pracy jest 102 stopnie jak postoje dluzej 108 i zalacza sie wentylator, a na dece niby wszystko oki

Edited by porosiu
0

Hmm nie mam czym sprawdzić... nie mam aktualnie miernika... z resztą nie wiem na których stykach sprawdzać, jakie ma być napięcie i przy jakiej temp. Masa na tej czarnej skrzyneczce z tyłu wygląda na przy topioną...

0

Please login or register to see this image.

dhicz.jpg

0

No i niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:"> Okazał się tylko bezpiecznik... a za chiny nie wiedziałem który to... i w którym miejscu się znajduje. Temat wyczerpany

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Może już niedługo

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Cieszę się że mogłem pomóc

0

Panowie a przy jakiej temperaturze załącza się wiatrak chłodnicy.Szukałem ale niestety nie znalazłem.

Silnik 1.8 Z18XER.

0

W tym silniku termostat otwiera się dopiero przy 105sC a wentylator włączać się przy 108sC (sprawdzisz to w ukrytym menu).

0

GieniomaN Podziękował, co do ukrytego menu to niestety ale u mnie chyba nie aktywne

/emoticons/default_bad.gif" alt=":bad:">

Pozdro.

0

A jaki masz wyświetlacz komputera?

0

Kurde nie bardzo wiem. No jest godzina i data, pokazuje sie nazwa stacji radiowej.Hehe Nie bardzo wiem jak ci to opisac. Wąski.Jak wciskam setting to po kilku sec jest ( BIB) i jak wcisnę BC to wyskakuje NO FUNCTION

0

Mam ten sam problem które bezpieczniki sprawdzić te w kabinie przy kierowcy po otwarciu drzwi czy te pod maską?

0