Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Srasquasz

Alpine CDE 133BT - zapamiętywanie stacji radiowych

Recommended Posts

Witam, dzisiaj kupiłem radio Alpine CDE 133BT podłączyłem je i działało prawidłowo dopóki nie wyłączyłem silnika wówczas po ponownym starcie radia, straciłem wszystkie zapisane wcześniej stacje radiowe. Czytałem kilka razy jak je zapisywać i jest to dziecinnie proste więc to nie tu tkwi problem. Możliwe jest, że coś źle podłączyłem?

Edited by Srasquasz

podłącz odwrotnie kabelki czerwony i żółty pomiędzy kostką ISO radia a radiem, tj. czerwony do żółtego, żółty do czerwonego...teraz masz zapewne czerwony do czerwonego i żółty do żółtego

Dzięki działa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> poczytałem o tym też na innych forach i wyszło na to że w oplach tak jest z tymi kablami

Witam, temat troche oświeże

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ja mam radio Panasonic DFX 444 i problem ten sam. Radio nie zapamiętuje stacji. Dziś chciałem zrobić tak jak radzicie wyżej, ale...jestem totalnym laikiem w elektornice wiec jakbyście wytłumaczyli mi jak chłop krowie na rowie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gdzieś (inne fora) napisane było aby kable zamienić od strony radia. Znaczy się mam wyciągać kabel z kostki wystającej z radia?? Bo ciągnąłem i z kostki wystającej z radia i z kostki ISO (tej dużej) i dusza blada. Żaden kabel nie chciał się wypiąć. Ani żółty, ani czerwony. Nie chciałem mocniej szarpać aby czegoś nie uszkodzić, bo nie wiem czy ciągnąć super mocno, czy po prostu może z tych kostem kabla nie da się wypiąć.

A co by było gdybym te kable przeciął w połowie, skręcił je na przemian, owinął taśmą izolacyjną? zadziałałoby czy takich rzeczy nie należy robić?

pozdro

Aha. Radio ma w sobie taką moc że ledwo je włącze to znika mi z wyświetlacza data (godzina jest dalej). Jak wyłącze zapłon (i radio się wyłączy), automatycznie na wyświetlaczu pojawia się data. Czy to jakaś oznaka mogąca swiadczyć o jakimś problemie??

Edited by Boski

Niektóre radia mają specjalne dodatkowe wsuwki na tych kablach ale wnioskuję że takich nie masz. Żeby wysunąć wsuwkę z kostki trzeba podważyć zatrzask igłą. Problemem jest tylko znaleźć miejsce gdzie ten zatrzask się znajduje. Można oczywiście kable przeciąć i skręcić odwrotnie. Trzeba tylko dobrze zaizolować

ok, ale to męczyć sie z igłą na kostce wychodzącej z radia, czy na tej dużej (ISO)??

Na ISO od strony radia. Tam chyba najłatwiej. Z resztą to nie ma znaczenia. Ważne aby gdzieś były zamienione

Edited by cichy117

ok, kable zamienione, pomogły specjalne wkrętaki do laptopa.

radio stacje pamięta i o to chodziło.

Męczy mnie tylko sytuacje że kiedy uruchamiam radio gaśnie na wyświetlaczu data. I odwrotnie. Kiedy wyłączam radio, data się pojawia. Miał ktoś tak przypadek??

Każdy kto zmienił radio na niefabryczne. Trzeba odciąć przewód przy tidzie/midzie. Nie pamiętam który ale albo znajdziesz na forum albo znajdziesz we wtyczce przy wyświetlaczu kabel gdzie pojawia się + po włączeniu radia. Można też wyłączyć programowo np. techem czy chyba opelscannerem

poszukałem, to wyższa szkoła jazdy jak dla mnie. wybieram bramkę nr 2

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (mam jeszcze poduche do wyłączenia więc dwie pieczenie na jednym ogniu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Już mówię z góry że op-com ani programy typu ab-com czy tech2 tego nie zrobi

Skorzystałem z info tutaj zamieszczonych i też mi to pomogło, mam radio Kenwood KDC-3054UR, natomiast mam inne pytanie jeśli można już wykorzystać istniejący wątek, wcześniejsze radio działało mi nawet bez kluczyków w stacyjce z tym niestety jest inaczej, musi być zapłon, jest możliwość ominięcia tego jakoś ?

Jedyna możliwość to połączenie kabli żółtego i czerwonego po stronie radia i podłączenie do czerwonego po stronie samochodu. Wtedy będzie działało na stałe ale nie wyłączy się po wyjęciu kluczyka. Trzeba za każdym razem wyłączać je ręcznie. Niektóre modele podobno potrafią rozładowywać w ten sposób akumulator. Zapłon nie musi być włączony. Kluczyk musi być w pozycji I

Please login or register to see this quote.

To chyba jednak sobie daruje, aż tak mi na tym nie zależy żebym musiał się martwić czy mi aku wytrzyma

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki za pomoc.