Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
zbyszekgit

Problem ze skobelkiem zamykającym drzwi

Recommended Posts

Witam,

Panowie problem następujący: Tyle prawe drzwi - jak zamykam/otwieram autko z centralnego drzwi działają prawidłowo jednak ten skobelek-pstryczekczy jak to nazwać się nie podnosi. Rozebrałem sobie ostatnio troszkę drzwi ale nie wyciągnałem całwgo zamka - brak odpowiednich narzędzi.

Panowie pytanie czy w takim wypadku należy wymienić cały zamek? Czy jest jakś część która odpowiada za ten element?

Masz na myśli to czarno-czerwone cuś zaraz przy szybie co pojawia się i znika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ? Może spadł ci drucik idący od tego cusia do siłownika centralnego zamka.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie o to chodzi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tylko żeby pewno dostać się do tego siłownika trzeba zamek odręcić. A ostatnio to mi się nie udało bo nie miałem odpowiedniego narzędzia. W weekend będę z tym tematem walczył.

Nic nie trzeba odkręcać. Wystarczy troszkę cierpliwości i bez zdejmowania zamka da się co cięgno założyć na swoje miejsce.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie.Jest troszkę kombinacji(najlepsze były by drobne rączki dziecka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )ale da się to zrobić.

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat. Dostałem się do zamka ale u mnie problem jednak lezy w siłowniku centralnego zamka. Ostatnio zauważyłem, że z centralnego raz się zamek zamyka raz nie. Analizowałem poradę:

Please login or register to see this link.

tylko proszę Panowie powiedzcie jaki to ma być dokładnie mykroprzełącznik , który należy wylutować i wymienić??

Witam, też się podepnę do temaciku:D

Mam problem z centralnym..Gdy kupiłem Viki to centralny nie działał, oddałem go do znajomego mechanika, przy okazji miał luknąć na zamek, okazało się, że zamek był uszkodzony, zakupiłem nowy, zamontowaliśmy go\, zmieniliśmy baterie w pilocie, a po tygodniu centralny przestał działać. potem znowu zaczął działać..ale były momenty kiedy nie reagował na centralny i musiałem przekręcać kluczykiem..teraz już wgl nie działa. Czym to może być spowodowane?

Guest marcin198911

witam panowie

moje lewe tylne drzwi nie chca sie otworzyc. przez jakis czas nie otwieraly sie z centralnego zamka i zamykalem je ze szkobelka a teraz juz wogole sie nie chca otworzyc.

pomozcie prosze o porady

witam panowie

moje lewe tylne drzwi nie chca sie otworzyc. przez jakis czas nie otwieraly sie z centralnego zamka i zamykalem je ze szkobelka a teraz juz wogole sie nie chca otworzyc.

pomozcie prosze o porady

Please login or register to see this quote.

Wogóle nie chcą sie otworzyc, nawet jak chcesz ręcznie pociągnąć od wewnątrz ten skobelek co otwiera drzwi?

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat.

Miałem problem z centralnym prawe drzwi pasarzera. Wymieniłem mikroprzełącznik w zamku i wszystko przez 1 dzień działało. Zemek zamykał się i otwierał z centralnego tak jak powienien. Po jednym dniu zauważyłem że nie chce się otwierać z centralnego. A teraz to już wogóle nie reaguje na centralny. Zamykam drzwi skobelkiem.

I moje pytanie: czy możliwe że zamontowałem zły mikroprzełącznik? Czy może jakieś za duże napięcie dochodzi do zamka i w ten sposób uszkadza się mikroprzełącznik? Mikroprzełącznik zamontowany dokładnie ten:

Witam.

Odgrzeję kotleta.

Mam rozebrane poszycie tylnych drzwi i szukam tego mikroprzełącznika.Gdzie on się znajduje?

Pomóżcie proszę,bo mam niemowlę i ręczne otwieranie i zamykanie tylnych drzwi "skobelkiem" mnie strasznie irytuje.

Pozdrawiam.

Musisz wuciągnąc cały zamk centralny i go rozebrac i przelutowac mikroprzełącznik

Uploaded with

tu masz pogladowe zdjecie

Edited by tomekk1

Czyli odkręcić cały zamek odkręcając te 3 śruby i luzując bolce od klamek-bo ten mikroprzełącznik(centralny zamek) jest przymocowany do zamka,a konkretnie do jego górnej częsci?

Uploaded with

Czy to jest mikroprzłącznik?

Pany no pomóżcie

/emoticons/default_help.gif" alt=":help:">

Edited by borxon

Tak to jest mikroprzełącznik. Koszt ok 3zł w sklepie elektronicznym. Przelutowujesz na nowy skłdasz do kupy i gotowe. Mi to kiedys zajeło 30 min

OK.

Dzięki.Po niedzieli zacznę działać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">