Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest bobek358

ciągłe awarie zaworu nagrzewnicy

Recommended Posts

Guest bobek358

Witam

Mam ostatnio problem z moją viki 1,8 16v 115 kucyków.

Wymieniałem już 2 raz zawór nagrzewnicy (ten z 3 końcówkami i jednym podciśnieniem do otwierania i zamykania).

Pierwszy marki Topran wytrzymał chyba 2 dni, więc kupiłem markowy febiego i wytrzymał z 5 miesięcy i znowu zaczął ciec.

Co może być przyczyną padania tego zaworu? W piątek muszę wymienić, ale nie wiem czy ma to sens skoro kolejny też pewnie zaraz padnie.

Dokładnie miałem tak samo jak Ty kolego.

Oryginał padł,wymieniłem na Toprana z tym że on nie ciekł a nie chodziła w nim membrana i z ogrzewaniem był problem.

Wymieniłem na FEBI-ego jakieś 2 miesiące temu i zaczął mi płyn uciekać a jak zrobiłem głowicę tydzień temu i przyszły upały to w ogóle nie wiedziałem co zrobić ( pomyślałem że głowice fachowiec sp*****zielił) bo tak płyn ubywał.

Teraz wstawiłem firmę Dello bo taki mieli od ręki ale płyn nie ucieka i ogrzewanie jest ok.

Czy wytrzyma długo - tego nie wiem

Witam, mam ten sam problem juz drugi zawror wymienilem i znowu padl co moze byc przyczyna, moze byc np korek od zbiorniczka wyrownawczego ??

Czy niestety UPG ?? PROSZĘ O ODPOWIEDŻ

Witam. I ja mam ten sam problem. W 2006 wymieniłem na oryginał, wytrzymał do lutego 2013. Wtedy wymieniłem na FEBI i wytrzymał do czerwca 2013. Znowu wymieniłem na FEBI i wytrzymał miesiąc. Tydzień temu wymieniłem na kolejny nowy FEBI i już mi dzisiaj puszcza. Korek zbiorniczka wymieniony na nowy.

To nie będzie wina zaworów, tylko coś z układem, za wysokie ciśnienie pewnie. Od czego zacząć?

Witam u mnie UPG, podjedz do jakiegos do mechanika ktory ma przyzad do sprawdzania zawartosci spalin w ukladzie chlodzenia i wyjdzie czy UPG czy tez cos innego. Ja podjechalem moment i bylo wiadomo.

PO konsultacjach z trzema mechanikami, ostatnia próba, tym razem z oryginałem, jak padnie, vectra idzie na złom:)