Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Adam 'Mayka'

Automat do domykania szyb

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie, czy jest możliwość żeby założyć jakiś układ (jaki?) żeby w momęcie ryglowania drzwi szyby sie zamykały (VC przedlift jak by to miało znaczenie) ? I oczywiście nie chodzi mi tu o stanie i trzymanie przycisku tylko o zrobieniu jakiegoś automatu do domykania.

Może jest gdzieś jakiś kabel sygnałowy który zamyka wszystkie szyby ?

Edited by Adam 'Mayka'

Możesz to zrobić instalując niedrogi alarm niefabryczny.

Ja wiem zet to mozna rozwiazac alarmem ale ja potrzebuje sie dowiedziec pod co to podlaczyć ? Gdzie jest sygnał z ryglowania i gdzie się wpiąć żęby szyby sie zamykały ? Potrzebuje konkrety bo chciałbym zrobić sam układ domykania szyb bez alarmu

do zrobienia może i to jest ale trzeba trochę informacji i nie mało roboty moduł drzwi kierowcy masz/ tylne szyby elektryczne posiadasz / ryglowanie z tego co piszesz masz

Myślę że posiadając tyko przednie elektryczne szyby jest to nawet proste

trzeba tylko sygnał ryglowania i podpiąć ten sygnał pod jakiś przekaznik który będzie podłączony pod przyciski drzwi kierowcy oczywiście pod zamykanie szybek prawej i lewej i będzie je zamykał tylko trzeba miernik i jakie tam są sygnały w celu dobrania odpowiednich części

jest coś takiego jak sygnał automatycznego zamknięcia szyby trzeba to sprawdzić jaki tam idzie sygnał (idzie od modułu do silnika ) jak by był taki sam sygnał jak na ryglowaniu to wystarczyło by to spiąć razem i by się zamykały szybki same

Please login or register to see this image.

BV7QF.jpg

wi4vz.jpg

Edited by xpirat

No właśnie mam taki chytry plan tylko nie wiem gdzie tych kabli szukać.. Dlatego pytam was, czy macie jakieś pomysły gdzie tego szukać...

Please login or register to see this quote.

Schematy gotowe

dokładam jeszcze rozmieszczenia pinów na wtyczkach

Please login or register to see this image.

LxNC.jpg

WdMuC.jpg

miernik jazda i powodzenia

Edited by xpirat

No i temat powrócił w tym roku.. Nie da się tego zrobić bez ciągnięcia kabla przez całe auto z sygnałem z drzwi pasarzera ?

Bo udało mi się założyć to domykanie, ale domyka się po: Zamknięciu drzwi lub/i wyjęciu kluczyka... Ja bym chciał żeby to działało tylko przy ryglowaniu drzwi.

Jakieś pomysły ?

Odświeżę VC 2002 tylko przednie szyby mam elektryczne co z czym pospinac zeby rygiel zamknął szyby?