Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaka jest normalna temperatura silnika 2.2 DTI???

Gawlik1515
 Share

Recommended Posts

Witam,mam takie pytanie,jaka jest normalna temperatura silnika Y22DTR?? U mnie jest ok 80-85 stopni,czy to jest normalna temperatura czy zbyt niska?? Podczas jazdy schodzi niżej,np jak się na luza póści. Czy już się klasyfikuje termostat do wymiany ?? Pozdrawiam.

zależy czy po mieście czy w trasie jakie odległości bo w mieście przy optymalnych temp na dworze i jeździe powinna oscylować w granicach 85 - 90

A co to za różnica czy 2.2 czy 2.0? Konstrukcyjnie układ chłodzenia ten sam.... Sprawny termostat trzyma w przedziale ok 90C w trasie może ciut niżej. Jeżeli po wrzuceniu na luz temperatura opada, tzn. że coś jest z nim nie tak. U mnie tak się dzieje przy wyciągniętym wkładzie, czyli termostat jest do wymiany.

Temperature w mieście trzyma 90,raz tylko przekroczyło tą temperaturę.Później spada do 80-84,jak się puści na luza spada do 80 . Czyli termostat do wymiany??? Jeśli troszkę grosza wpadnie to wymienię ;)

No jeszcze ważne jest jak szybko łapie prawidłową temperaturę... W sumie myślę, że nie ma co się śpieszyć z wymianą, ja jeżdżę 2-3 lata bez wkładu i kompletnie nie narzekam na wysokie spalanie czy wolne grzanie w zimę, aż sam się dziwię, że tak jest.

po przejechaniu 1km już leci ciepłe powietrze z kratek,a po przejechaniu(tak trochę ostrzej) ok 7 km to już jest 80-83 stopnie .

To w takim razie nie będę wymianił termostatu,bardzo mało różnica pomiędzy temperaturą u mnie a u Ciebie ;) Jak na razie to będę musiał się zająć sprzęgłem,chyba będzie docisk do wymiany ponieważ strasznie coś grzechocze,strzela w skrzyni :(

Edited by Gawlik1515

• 10 years later...

Otóż gdy jadę normalnie temperatura w takiej porze roku jak teraz, że już ponad 25 jest jak dziś np. to waha się od 88-91 więc chyba prawidłowo.

Ale czy to normalne że gdy wyprzedzam pod  średnią górkę (droga ma po dwa pasy w jednym kierunku dlatego wyprzedzam pod górkę) na trójce z gazem prawie w podłodze to temperatura podniosła się dziś do 96-97 stopni i w przeciągu 5 minut gdy już było na płaskim spadła do 91. 

Gdy docisne gaz na płaskim to podskoczy do 92-93 . 

Czy silnik pracuje pod większym obciążeniem gdy wyprzedzam pod górkę czy gdybym jechał 140 cały czas. 

Miałem okazję najszybciej cały czas jechać 120 to temperatura była na 89 .

Czy normalnie się ta temperatura zachowuje? 

Auto to Vectra b 2001r 2.2DTi

Kolego @ineedl  dlaczego napisałeś w dziale VA? Dlaczego nie kontynuujesz w istniejącym temacie? Przeniosłem, ale jak znowu napiszesz byle gdzie i zdublowany temat, to poleci do kosza. Pozdrawiam.