Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fly.high

Wysokie spalanie Signum Z19DTH, 150KM, automat

Recommended Posts

Witam.

Pisałem już o moim problemie w ogólnym temacie o spalaniu Z19DTH w automacie, ale myślę że mogę napisać nowy temat dla potomnych.

Moim problemem jest wysokie spalanie (w moim mniemaniu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) jak na te autko. Spalanie z przed-ostatniego baku liczone wg. przejechanych km - 11,2 L / 100km. Przejechałem na baku niespełna 490km.. mało... Później podpiąłem opcoma w celu zaprogramowania opon, wprowadzenia korekty spalania (komp pokazał średnią 10,2) i sprawdzenia korekty wtrysków (w załączniku). Tuż przed następnym tankowaniem zaczął wypalać się DPF.

Tak więc następny bak był już na świeżo wypalonym DPFie (nasycenie 32%), dobrze ustawionym rozmiarze kół (17" - obwód 199cm), z korektą spalania +12% i zalanym paliwem Shell V-Power (leję tylko na Shellu, zwykłe ON). Pod koniec baku sprawdziłem korekty wtrysków - jest lepiej, może dzięki V-Power i sprawdziłem DPF - 86% - zaraz znów się będzie wypalał, opcom nie pokazał żadnych błędów.

Właśnie zatankowałem auto (jak zwykle ta sama stacja shell, lane do pierwszego odbicia), średnia - 11,35 L /100km

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dodam że przejechałem około 470km, z czego około 60km trasa, reszta miasto, ale mieszkam w Zielonej Górze, nie ma tu szczególnie dużo korków, jazda po mieście jest dość płynna, nie jeżdżę jak emeryt, ale też nie duszę mocno.

Jakie macie pomysły, co mógłbym zacząć sprawdzać? wg. instrukcji ten silnik w automacie to średnia miejska - 9,6, mi daaaaaleko do takiego wyniku

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wtryski przed v-power:

wtryski2.jpg

korekty po v-power:

wtryski3.jpg

Edited by fly.high

u mnie ten sam silnik automat średnie z miasta 13l/100km ,licznik wyzerowany ,krótkie trasy po 2km ,ten typ tak ma kolego

150 koni w automacie to niestety musi byc spalanie okolo 10-11 litrow .konie z powietrza się nie biorą wiec chyba zle nie jest .

A co do miasta to niestety co chwila swiatla swoje robią

a no i do tego chwast jakim jest dpf ,który w mieście potrafi się co 300km wypalać i skutecznie podnosić wynik spalania , bedzie trzeba sie pozbyć

znam takich co im bierze 9-10. jak pisałem u mnie miasto to bardzo płynna jazda. juz tez mi podpowiadali ze wywalenie DPFa to 1 - 3 l mniej...

hmmm....no faktycznie niepokojące te Twoje spalanie...

o ile dobrze pamiętam, to Ty masz klawisz "Sport"? Nie jest aktywny? Bo on zmienia charakterystykę podawania paliwa....

ja zimą jeździłem do pracy 2km w jedną stronę - miałem wtedy max 8,9 litra na 100km....

fakt, że w trasie autko pali elegancko - nie raz schodziło mi do 5 litrów, przy dość agresywnej jeździe pali 6 litrów...

hehe, jak tryb sport jest aktywny to dobrze o tym wiem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy ktos ma jakieś pomysły co po kolei sprawdzać?

wtryski wydaja się być ok. czasem jak jest zimno i załącza się dogrzewanie EBERa, widzę dym z przodu auta, może sitko jest już na ukończeniu, ale czy to powoduje wzrost spalania?

Edited by fly.high

To może zaczniemy tak ,napisz ile kilometrow robisz dziennie ( wsiadasz jedziesz gasisz )

Często ludzie piszą ze cos jest nie tak a tak naprawde robią 5 kilometrow gdzie silnik nie zdąży Się nagrzac i juz gaszą

Edited by krystian8

11l na 100 w mieście nie wydaje się jakimś kosmicznym wynikiem, na manualu normalnie po mieście 9l to nie jest nic dziwnego. Napisz jakie masz kółka bo wbrew pozorom można tu sporo stracić paliwka na szerokich walcach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matherr

z moich obliczeń wynika że robię około 30km dziennie po mieście. na baku 480km, w lekko ponad 2 tyg. tylko jak mówiłem "miasto" "miastu" nie równe, to nie Wawa czy Wrocław gdzie kulam się na 1 biegu większość trasy w korku... miasto bardzo płynne z góra 5cioma światłami na trasie.

Oponki 225/45 R17 Bridgestone Potenza.

Edited by fly.high

kolego ten wynik jest normalny ,ci co twierdzą że auto w automacie pali im 10l/100km w mieście to chyba zerują bc spalania jak silnik jet rozgrzany , przy krótkich trasach silnik jest nie dogrzany a co za tym idzie viki ma wielki apetyt na paliwo !

u mnie przy ostatnim wypalaniu, zasięg przed wypalaniem 110km po wypaleniu 48km a przejechałem może z 15km ,dodaj do tego ile razy wypalanie się nie dokończy z racji tego że nie zauważyliśmy i robi się spora ilość paliwa którą dpf pochłanie taka to ekologia . Mam do pracy 2 km i z pracy tyle samo i czasem auto pokazuje mi nawet 14l

Hej ja mam viki 150 koni automat kombi z 2007 roku jeżdze tylko miasto mam do pracy 4,5 km spalania na rozgzanym silniku 0,9 bez klimy a na 100km 10-11l jak wyciąłem DPF spalanie spadło 8,9 9l a dodam ze jezdze cały czas tą sama trasą do pracy .Od czasu wycięcia dpf nawet niekuedy spalanie na wolnych obrotach pokazuje mi 07-08

Ja nie mam fabrycznie dpf i mi pokazuje 0.3 -0.4

Ciekawe dlaczego są takie rozbieżności bo inni mają 0.9

DPF jest udręką dla uzytkowników! Jedyne rozwiazanie usunać;D

Edited by coco444

Z tego co sie juz naczytałem o spalaniu to Twój wynik jest prawidłowy, można by rzec, że to srednia dla tego typu silnika/skrzyni/DPF/opon,stylu jazdy/długości tras/rodzaju tras.

jesli spalanie po wywaleniu chwasta spadnie do 9L to biore w ciemno. prosze jeszcze o potwierdzenie tych co usuwali czy realnie mozna liczyc na te 2 L/100km mniej. dzieki za info Panowie i Panie jesli sa

Co do 2l/100km byłbym sceptyczny w tym temacie, jeśli filtr pracuje ok 1 raz na jednym baku i przy tej okazji spali ok 1 litra więcej paliwa to w przełożeniu na cały bak róznica może wynieść ok 0,2l/100km. Chyba, że komuś się co chwilę włącza

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dlaczego 2litry mniej na 100 samochód pali bez dpf-a

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> mój musiałby palić 5,5 litra po wycięciu

Edited by matherr

Ja mam wycięty dpf od 1,5 roku spalanie nieznacznie spadło.

Czesto krótkie trasy do 4-5 km.spalanie w graicach 9l,automat 150km.

A brak dpf jest najlepszą rzecza jaką zrobiłem w viki.z19dth od 3 lat.

Please login or register to see this quote.

no miedzy 11.2 a 9 jest roznica. piszesz ze po wycieciu niewiele spadlo. ile bylo przed?

Do tej pory myślałem ze te 11l to nie dużo ale ja mam ten sam silnik w zośce a ona jest cięźsza i spalanie mam dużo mniejsze , na pełnym baku ( około 50 l ) robie około 700 kilometrów ,miezone wczoraj , 50/50 miasto trasa 4 osoby ,

Fakt to nie automat ale nawet jak dodam te2 litry to i tak 10 l nie przekrocze

Edited by krystian8

Please login or register to see this quote.

Myśle ze max w granicach 1l/100km