Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

w naszych insigniach gwaracja sie juz skonczyla i teraz zastanawiam sie co dalej ,czy zmieniac jeszcze olej w serwisie czy kupowac sobie olej samemu.U mnie w serwisie maja Castrol,tak bynajmniej mi powiedzieli,jak bym zamienial to oczywiscie na motul albo milers.Dowiadywalem sie jak bym przywiozl swoj olej do serwisu to wymiana bylaby o cos drozsza i normalnie to sie nie oplaci i nie wiem czy dalej wymieniac w serwisie co radzicie

po co wymieniać olej w serwisie?

chyba, że chcesz mieć pieczątki ASO w książce...

zalej dobrym syntetykiem a wymianę to raczej każdy mechanik da radę przeprowadzić

smamemu tez zadna sztuka:)

jak masz gdzie i czym...

i jeszcze dobrze byłoby starego oleju nie wylewać do rowu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

są miejsca gdzie przy zakupie oleju masz wymianę gratis

nawet bym sobie nie pozwolil na wylanie starego oleju do rowu i tak chyba zrobie a jaki olej proponujecie czy naprawde ten motul albo milers jest dobrym olejem,a mam teraz 0w30 a moge zalac silnik 5w30 dexos2,nie mam gdzie wymieniac ale jak bym byl w pl to u mojego dobrego mechanika bym wymienil

Edited by jaromat28

wszyscy piszą że dobre

millers jest w PL mało rozpowszechniony

na motulu jeździ sporo forumowiczów - ważne żeby kupić z dobrego źródła i dobrać zalecany do typu silnika

wymiany zawsze przeprowadzalem w serwisie i na poczatku mialem 5w 30 a ostatnia wymiane zalali mi 0w 30 .i teraz sobie chce kupic liqui moly i sam zmienic olej i chce wlac znowu 5w30 czy moge zmienic a dokladnie chodzi mi o top tec 4600 dexos 2

Please login or register to see this quote.

Roznica pomiedzy 0W30 a 5W30 jest taka ze olej 0W troche szybciej od 5W zaczyna smarowac silnik po uruchomieniu w niskich temperaturach. Dla nas bardziej istotna roznica tkwi w liczbie 30 ktora mowi w jakiej najwyzszej temp. dany olej ma optymalne smarowanie. A wiec w naszym klimacie optymalnym olejem dla twojego silnika bylby 0W40 albo 5W40. Ja uzywam 0W40 mobil1

spokojnie możesz

Ale bylem w motoryzacyjnym i sprzedawca powiedzial ze dla mojego silnika jest tylko dedykowany olej 0w30 lub 5w30

W takim razie lej taki jak miales wczesniej tzn.30. 0W czy 5W nie ma tu znaczenia a liczba 30 juz tak. A ze tak zapytam jaki masz silnik 2.0 w klekocie?

Edited by matoslaw

zakres szerszy niż 5w30 potrzebny będzie w przypadku gdy wybierasz się na Antarktydę albo zamierzasz wziąć udział w rajdzie

dobierz olej tak jak katalog producenta przewiduje do danego silnika

PS. Proszę nie sugerowac się że obrazek pochodzi od shella. Nie chcę polecać konkretnego producenta - po prosu ładnie rozrysowali oznaczenia

Edited by zubek73

Moje ostatnie auto jezdzilo na shel helix 5w30 byla to oczywiscie VC bylem zadowolony z tego oleju ,miedzy czym mam wybrac bo tutaj z motulem czy milersem ciezko i tak shel helix,liqoy moly castrol mobil te oleje umiem latwo kupic

Edited by zubek73

Jezeli tylko zgadzaja sie z normami dopuszczenia przez Opla to firma jest nie wazna.

Edited by matoslaw

decyzja padla na shell helix 5w30 normy opla to gm-ll-a,b-025,dexos2 z dpf czy tak

Zgadza sie.Mam identyczna norme na Mobil1 tylko ze bez dexos2 bo niemam PDFa

Nie. Tyle, że ma większy zapas/naddatek parametrów, które już w przypadku w30 są wystarczające dla normalnego użytkownika.

Mnie tez zaczyna troche wpieniac koszt wymiany oleju w ASO. Tylko nie chce testowac na sluzbowce dobrych i zlych olejow. Niemcy na forach leja bezkrytycznie GM Dexos 2

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A wlasnie, jak sie "zeruje" wskaznik zywotnosci oleju?

set/clear przytrzymujesz w zakładce żywotność olej i kasujesz.

chyba że chodzi Ci o coroczne "wymień olej silnikowy' to nie mam pojęcia - u mnie już się świeci

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nawet nie wiedzialem, ze jest coroczne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale ja i tak 1-2 razy w roku wymieniam.

Jak w ogole dziala to procentowe? Bo chyba nie od przebiegu? U mnie wypadlo raz po ok. 15tys jak jezdzielem ostrzej, a teraz wyjdzie mi po jakichs 22tys.

Na pewno nie zależy od przebiegu...

U mnie pierwsza wymiana po 14 tysiącach i było jeszcze 20 % żywotności, teraz przebieg 27 tysięcy (minął rok od wymiany) i już pokazuje się komunikat wymień olej silnikowy

wydaje mi się, że jest ustawiony czasowy i w miarę upływu czasu (a nie przebiegu) spada żywotność

Edited by peja-1991

Z tego co znalazlem, to chyba jakis bardziej wyrafinowany algorytm, ktory liczy na podstawie ilosci startow, dlugosci odcinkow, pewnie temperature rozruchow, moze jeszcze jak sie jezdzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Co by moglo w moim przypadku miec sens, bo rzeczywiscie dlugie odcinki znacznie mniej "obciazaja" olej niz krotkie po miescie.

Tak czy owak wymiana wg. wskaznika sie zbliza i jak nie wymysle nic lepszego to pewnie zaleje oryginalny, tylko moze niekoniecznie w ASO

ja także muszę wymienić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> - zadzwonię do ASO czy jest jakaś akcja serwisowa i ew. pojadę wymienić olej

Dla właścicieli Insigni Mobil uzyskał aprobatę Dexos 2 dla silników GM:

Please login or register to see this link.

Wykaz oleji spełmiających normę Dexos 2

Edited by aras 2

Motula oleje sa podobno niezle. Pytaniem czym te dwa sie roznia: