Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mdek

Problem z sondą

Recommended Posts

Witam, mam problem z sondą lambda poniważ zapala mi sie kontrolka silnika check a błąd po odczytaniu to 0130 czyli "0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l". Wiec mam do was chłopaki pytanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy ta sonda jest do wymiany bo nie wiem jak rozumieć ten błąd.

Moj samochód to:

Vectra B 96 rok

1.8 16V X18XE

Gaz drugiej generacji

Chciałbym tez dodać ze kontrolka zapala sie po jakimś czasie dopiero zarówno na benzynie i na gazie. Spalanie ok 12 litrów gazu w mieście, trasa ok 10 litrów

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Brak innych błędów. Po podłączeniu sie miernikiem pod sonde na wolnych obrotach wskazuje ~2.5V czyli niby pracuje prawidłowo.

Proszę o porady poniważ sonda do tego silnika to spory wydatek

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy przed założeniem gazu też były z nią problemy ?

a zaobserwowałeś coś w zmianie pracy silnika, obrotach itp?? Czy silnik pracuje normalnie i tylko wylatuje ten check??

Auto kupiłem razem z instalacją gazową. Zauważyłem jeszcze falowanie obrotów na gazie, na benzynie to nie występuje obroty stoją w miejscu.

na gazie - coś dziwne... No nic spróbuj wyjąć osłonę kolektora wydechowego i oblookać czy nie ma żadnego pęknięcia. Te falowanie występuje podczas pęknięcia w kolektorze, tyle że na benzynie.