Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

edo82

Viki w czasie jazdy gaśnie !!!!!

Recommended Posts

W mojej Viki dzieje się tak że w czasie jazdy auto gaśnie będąc na biegu i z wzduszonym gazem a wskazówka obrotomierza spada do zera. Po zatrzymaniu nie można jej odpalić. Co zauważyłem ze po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję niezapala się kontrolka check ( bo normalnie jak się przekreca kluczyk w pozycję pierwszą zapalaja sie kontrolki ładowanie, olej ABs i Check). Po około pięciu minutach kontrolka check zapala się i można bez problemu odpalić auto. Byłem u mechanika i kazał mi jak sie tak stanie postukać w przekażnik w komorze silnika. Jak mi się tak działo to stukalem w ten przekaźnik i kontrolka zapalała się i mogłem odpalić auto. Wymienił mi nawet na inny i nic niepomogło. Z tym stukaniem to jakiś zbieg okoliczności bo wymiana na inny nic niepomogła dalej to samo się dzieje. A dodam ze po podłaczeniu pod komp nie ma żadnych błędów.....

Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!

Czy komuś coś takiego się stało?

Hmm.. Domyślam się iż dzieje się to tylko, na ciepły silniku?

Weź ze sobą kolegę i pojeździjcie tak do czasu aż zgaśnie wam silnik. Wtedy niech jeden z was odepnie którąkolwiek ze świec, podłączy ją pod przewód od cewki na krótko i przytknie do kadłuba silnika. Jak nie będzie iskry to na 99% padł moduł indukcyjny w aparacie zapłonowym. Wg mnie lepiej dorwać cały aparat zapłonowy ze szrotu i podmienić, bo z tego co pamiętam, a teraz za bardzo nie mam jak tego sprawdzić to taki moduł kosztuje ok 300zł, a cały aparat zapłonowy ze szrotu powinieneś dorwać w cenie do 100zł. :-)

Please login or register to see this quote.

Witaj tylko tak się dzieje po jakis 10 minutach jazdy ale chwile ostygnie i pali. A dziś przykładowo mi nie zgasł tylko zaszarpało na chwile wskoczył błąd bo zapalił się check i zaraz zgasł. A jeśli chodzi o świece to one w tym modelu silnika x18xe1 jest listwa zamast kabli napięciowych tak nie wiem czy to moduł . Wczoraj bylem u elektryka samochodowego to podejrzewa ze gdzieś coś powoduje ze komputer nie dostaje napięcia. Ale dopiero po świętach może się za to zabrać. Tak więc wstrzymam się z jakim kolwiek kombinowaniem niech facet sprawdzi. A wiem ze jest dobry bo dużo ludzi go sobie zachwala. Wielkie dzięki za odpowiedz na mojego posta. Pozdrawiam :-)